Blog

 • Jak się zaaklimatyzować w nowym miejscu?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do innego kraju z zamiarem osiedlenia się w nim na stałe lub na pewien okres zazwyczaj łączy się z niepokojem i stresem.  Jest zbyt wiele niewiadomych, które staramy się przeanalizować i lepiej przygotować się do wyjazdu.  Jeśli wyjeżdżamy do pracy w Anglii i nie mamy na miejscu nikogo znajomego, to dodatkowo zaczynamy się martwić o to, gdzie będziemy żyć. Całe szczęście wielu angielskich pracodawców może pomóc z poszukiwaniem mieszkania lub mają własne mieszkania pracownicze i wtedy sprawa sama się rozwiązuje.  Jak się w takim razie przygotować do takiego wyjazdu i co zrobić, żeby szybko poczuć się komfortowo w nowym otoczeniu?

 • Krótka historia piętrowego autobusu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Czerwony piętrowy autobus obok klasycznej budki telefonicznej jest niezaprzeczalnym symbolem Londynu i dumą Anglików.

 • Kulturowe symbole Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Najczęściej, kiedy mówimy o symbolach jakiegoś kraju mamy przede wszystkim na myśli flagę, godło czy jakiś specjalny przedmiot. Oprócz symboli państwowych są jeszcze symbole kulturowe  i osoby wybierające się do pracy w Anglii powinny je znać. Oto kilka z nich

 • Krótka historia angielskiej budki telefonicznej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chyba każdy przyjeżdżający do pracy w Anglii wie, jak wygląda tradycyjna budka telefoniczna w Londynie. Czerwony kolor i estetyczny kształt spowodowały, że budka stała się nieodzownym symbolem Anglii. Każdy turysta robi sobie z nią zdjęcie. Ale kiedy tak naprawdę się pojawiły i komu je zawdzięczamy?

   

 • Jak reagujemy, gdy słyszymy "praca do zaraz"?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba poszukująca pracy nie raz widziała ogłoszenia oferujące pracę „od zaraz”. Zazwyczaj  w takich ofertach doszukujemy się jakiegoś „haczyka” lub podstępu. To zrozumiałe.  Samo sformułowanie kojarzy nam się z czymś nagłym, rewolucyjnym na co nie byliśmy gotowi i dlatego wywołuje obawy. Jak to „od zaraz”? Człowiek potrzebuje  czasu na podjęcie decyzji i jeśli oferta jest dość skąpo przedstawiona to wolimy nie ryzykować i szukamy czegoś innego. Typowy mechanizm obronny.

 • Kruki nad Tower of London

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to dobra okazja do zwiedzenia jeszcze jednego niezwykłego zabytku Londynu — Tower of London. Historia twierdzy pełna jest mrocznych wątków i wręcz mistycznych legend.

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Pracuj i zwiedzaj!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby decydujące się na prace w Wielkiej Brytanii mogą nie tylko odłożyć trochę pieniędzy, ale mają okazję zwiedzić jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie.

 • Brytyjskie kolonie

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii od zaraz to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o wspanialej historii tego kraju. Do dzis Wielka Brytania kojarzona jest z jej rozległymi koloniami. Jak to się stało, ze największe mocarstwo w historii świata, które przez sto lat nie miało w sobie równych, utraciło swoja dominującą pozycje na arenie międzynarodowej?

 • Brexit, czyli kruche porozumienie brytyjskiego rządu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Kilka dni temu Theresa May ogłosiła robocze porozumienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak się później okazało, roboczy, 500-stronicowy dokument został zaakceptowany przez rząd i Theresa May nie zamierza wprowadzać w nim żadnych zmian.  Jakie są kluczowe punkty tego dokumentu i jaki wpływ mogą mieć na mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków?

 • Urodziny Księcia Filipa

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W ostatnich dniach wszyscy Polacy pracujący w Anglii mieli okazję być świadkami dość ważnego wydarzenia dla wszystkich Brytyjczyków.

 • Co jedzą Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy kraj na świecie wyróżnia się swoją narodową kuchnią. Najbardziej znana jest kuchnia francuska, włoska czy chińska. A co z kuchnią angielską? Na co mogą liczyć Polacy wyjeżdżający do pracy w Anglii?

 • A może by tak coś zmienić?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Zakończenie roku to dla wielu osób czas noworocznych postanowień. Chciałoby się zrobić wszystko, żeby nowy rok był lepszy od porzedniego, jakoś inaczej go przeżyć i zapamiętać, zrobić rzeczy na które nie miało się czasu w ubiegłym roku lub stale się coś przekładało na lepszy czas. 

 • 5 najczęstszych przyczyn emigracji zarobkowej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Według ogólnie dostępnych badań to właśnie Wielka Brytania cieszy się największą popularnością wśród Polaków, decydujących się na pracę za granicą. W dużej mierze są to osoby młode, studenci lub absolwenci. I choć odsetek osób wyjeżdżających za granicę spadł w porównaniu do ubiegłych lat to i tak dość sporo osób myśli o emigracji, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęstsze przyczyny?

 • Wielka Brytania zmienia premiera

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May odchodzi ze stanowiska  premiera Wielkiej Brytanii.  Druga kobieta w historii na tym stanowisku nie poradziła sobie z postawionym przed nią zadaniem.

 • Angielskie krany

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby wyjeżdzające do pracy w Anglii muszą być gotowe na pewien dyskomfort. Anglicy rzadko używają jednego kranu, który łączy zimną i gorącą wodę. Niby nic nadzwyczajnego, ale jednak po pewnym czasie może naprawdę drażnić.

 • Angielskie picie herbaty

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby wybierające się do pracy w Anglii w hotelach albo w domach opieki mają szansę zweryfikować najbardziej rozpowszechniony stereotyp o tym kraju.

 • Zając wielkanocny

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli fascynuje cię kultura innych krajów to nie zapomnij, że praca w Anglii, to okazja zobaczyć jak świętuje się w tym kraju Wielkanoc

 • Żelazna Dama brytyjskiej polityki

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W historii Wielkiej Brytanii było wiele osobistości, które wpłynęły na rozwój tego kraju. Wśród nich niewątpliwie należy podkreślić rolę Margaret Thatcher, której praca dla Anglii szła w parze z prawdziwym oddaniem dla swojej misji.

 • Tajemniczy pałac Buckingham

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to świetna okazja do odwiedzenia Londynu. Nawet jeśli pracujemy w innej części kraju, to z pewnością znajdziemy dogodne połączenia autobusowe lub kolejowe ze stolicą. Londyn po prostu trzeba zobaczyć!

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij