Blog

 • Wypadek w pracy - jak dochodzić prawa w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bez wątpienia, praca w Anglii od zaraz to idealna okazja dla wielu osób, aby podjąć się zadań, za które będzie można otrzymywać naprawdę dobre pieniądze. Z tego względu, ta opcja cieszy się sporą popularnością. Agencja pośrednictwa pracy jest zaś miejscem, gdzie można załatwić wszystkie najważniejsze formalności. Trzeba jednak samodzielnie też przygotować się pod różnym kątem. Jednym z nich jest kwestia wypadków w pracy. Jak sobie radzić w obliczu takiej właśnie sytuacji? Oto garść naszych wskazówek.

 • Brexit a polscy studenci w Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Referendum, które określane jest terminem „Brexit”, odbyło się ponad dwa miesiące temu, a cały czas jest o nim głośno w naszym kraju. Nie może to jednak dziwić, ponieważ młodzi Polacy zastanawiają się, jak ta sytuacja wpłynie na ich dalszy los. Chodzi nie tylko o osoby, które obecnie przebywają na Wsypach Brytyjskich, ale też o takie, które dopiero zamierzają się tam wybrać, na przykład, aby studiować. Czy wynik referendum im to utrudni? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu. 

 • Jak zaoszczędzić pieniądze w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dla wielu osób praca za granicą to szansa na zdecydowanie lepsze zarobki. Przekonały się o tym choćby opiekunki osób starszych czy Au Pair. Niektórzy obawiają się jednak, że życie w Wielkiej Brytanii jest bardzo drogie i tak naprawdę z zarobionych pieniędzy niewiele zostanie. Nie jest to prawdą, a dodatkowo można korzystać ze sprawdzonych sposobów na oszczędzanie, dzięki którym zgromadzonej gotówki będzie jeszcze więcej.

 • Bezpłatne kursy językowe online

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chcecie wykonywać płatne zadania jako opiekunki osób starszych? Taka praca za granicą jest jak najbardziej możliwa. Wiąże się z niezłymi zarobkami i wieloma innymi możliwościami, jak choćby okazją na poznanie nowej kultury i zwyczajów Brytyjczyków. To jednak też duże obowiązki i konieczność posiadania określonych umiejętności. Jedną z nich jest posługiwanie się językiem angielskim. W jakim stopniu trzeba opanować tę sztukę? Gdzie podszkolić się, aby móc pracować w charakterze opiekunki osób starszych na Wyspach Brytyjskich? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

 • Ile trwają wakacje w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Polsce mamy już wakacje. Przynajmniej, jeśli chodzi o młodzież uczącą się w szkołach czy na uczelniach wyższych. Wiele takich osób chciałoby wyjechać do Anglii i zarobić pieniądze, które można spożytkować na różny sposób. Dziewczyny zazwyczaj interesują się wykonywaniem zadań w charakterze Au Pair, dlatego agencja pośrednictwa pracy jest jednym z pierwszych miejsc, do którego przychodzą. Praca w Anglii od zaraz to szansa nie tylko na odpowiednio wysokie zarobki, ale też na jeszcze lepsze nauczenie się języka obcego. Czy jednak osoby chcące wykonywać czynności jako Au Pair już mogą szykować się do wyjazdu?

 • Jak wykorzystać doświadczenie opiekunki w Polsce

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do Anglii w celach zarobkowych jest coraz powszechniejszym zjawiskiem wśród młodych kobiet. To zrozumiałe, ponieważ oferowane tam zadania dają szansę na znacznie większe zarobki, niż w Polsce. Bardzo popularnym zawodem są opiekunki osób starszych. Czynności w ramach tej pracy są proste, dlatego nikt nie ma problemów z ich prawidłowym wykonywaniem. Sporo kobiet po pewnym czasie jednak wraca do Polski. Większość doskonale wie, że nigdzie nie zarobi takich pieniędzy, ale tęsknota za krajem i własną rodziną są silniejsze. Czy takie osoby mają szansę wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte za granicą?

 • Praca w Anglii a kontakt z rodziną

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Was praca za granicą w Anglii w charakterze opiekunki do osób starszych czy Au Pair? To świetna decyzja, ponieważ macie szansę na bardzo duże wynagrodzenie i poznanie nowego kraju. Boicie się jednak, że Wasz kontakt z rodziną będzie utrudniony? Obawy są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ dobrodziejstwa XXI wieku sprawiają, że nawet będąc setki kilometrów od własnego miejsca zamieszkania, można bez żadnych problemów kontaktować się z najbliższymi.

 • Gdzie pojechać, żeby odpocząć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Już niedługo rozpocznie się okres urlopowy. Każdy z nas w tym czasie marzy o odpoczynku i pełnej regeneracji. Wyjechałaś za granicę, ale nie wracasz na wakacje do Polski? To oczywiście nie oznacza, że będziesz pozbawiona relaksu i miło spędzonych chwil. Gdzie jednak znaleźć na Wyspach Brytyjskich miejsca, w których można maksymalnie odpocząć? O tym wszystkim przekonasz się czytając nasz artykuł.

 • Dlaczego warto współpracować z agencjami pośrednictwa pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby, które decydują się wyjechać na Wyspy Brytyjskie, ponieważ interesuje ich godziwa praca za granicą za bardzo dobre pieniądze, zazwyczaj zastanawiają się czy zrobić to na własną rękę czy skorzystać z pomocy innych. Alternatywna opcją jest agencja pośrednictwa pracy, która pomaga przy szukaniu właściwego zajęcia. Czy jednak opłaca się korzystać z usług takich instytucji?

 • Au Pair na wakacje

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, bardzo dużo młodych kobiet zastanawia się, gdzie pracować, aby zarobić dobre pieniądze, a przy okazji miło spędzić ten czas i poznać wielu nowych ludzi. Masz podobne dylematy? W takim razie powinnaś zainteresować się tematem Au Pair. Wiele kobiet, które wykonywało ten zawód – lub dalej to czyni – uważa, że to znakomita praca. Anglia to zaś jedno z tych państw, gdzie z powodzeniem można realizować się w tym charakterze. Czy jednak warto?

 • Czy Brytyjczycy mówią w obcych językach?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Można powiedzieć, że Brytyjczycy nie należą do czołówki, jeśli chodzi o naukę języków obcych. Kilka lat temu ankieta wykazała, że 62% populacji Wielkiej Brytanii mówi tylko po angielsku.

 • Jak poznać miłość za granicą?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd na Wyspy Brytyjskie w pogoni za lepszymi pieniędzmi nie musi kojarzyć się wyłącznie z wykonywaniem swoich zadań od bladego świtu do późnej nocy. Praca za granicą nie oznacza przecież, że wszystko kręci się wokół niej. Osoby, które wyjechały do Anglii i pracują tam na przykład jako opiekunki do osób starszych podkreślają, że mają także naprawdę sporo czasu wolnego. Wiele z nich … znalazło w tym okresie nawet swoją drugą połówkę. Jeśli Ty też chcesz nie tylko pracować i zarabiać pieniądze, ale poszukać miłości, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak osiągnąć ten cel.

 • Care Asistant - kim jest i jak wygląda praca?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chcesz w najbliższym czasie wyjechać do Anglii, aby w końcu zarabiać przyzwoite pieniądze za codziennie wykonywane obowiązki? Nie masz jednak koncepcji, na jaką pracę zdecydować się? Bez wątpienia, opiekunka osób starszych to bardzo przyszłościowy zawód, który wybiera coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Musisz wiedzieć, że praca w tej branży może odbywać się w różnych charakterach. Jednym z rodzajów jest na przykład Care Assistant. Kim jest taka osoba? Jakie czynności wykonuje na co dzień? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

 • Co trzeba umieć żeby zostać Au Pair?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w charakterze Au Pair to jeden z coraz częściej wybieranych zawodów przez młode Polki. Nie może być to jednak dla nikogo zaskakujące. Korzyści jest bardzo dużo, dlatego tak wiele kobiet chce pracować w charakterze opiekunki. Anglia jest jednym z częściej wybieranych państw, ponieważ wykonywanie zajęć w tym konkretnym kraju stwarza bardzo duże możliwości. W końcu, taka praca za granicą daje szanse na perfekcyjne poznanie języka obcego i zarobienie sporej ilości pieniędzy. To jednak nie wszystko. Au Pair ma możliwość poznać nową kulturę i obyczaje. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba? Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby móc wykonywać zajęcia w tym właśnie zawodzie?

 • Spring Bank Holiday - co to za dzień?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dokładnie 30 maja 2016 roku, na Wyspach Brytyjskich, będzie obchodzony Spring Bank Holiday. Co to za dzień i czym konkretnie charakteryzuje się? Kto może świętować, a kto musi i tak iść do pracy? Jeśli interesują Was odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania o kilku najważniejszych faktach dotyczących właśnie Spring Bank Holiday.

 • Jak czuć się bezpiecznie za granicą?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Na pewno każdy z Was słyszał o ostatnich wydarzeniach związanych z zamachami terrorystycznymi w Belgii i Francji. Życie straciło wiele niewinnych ludzi, a na całą resztę padł blady strach. W związku z tym, w dzisiejszym artykule postanowiliśmy poruszyć kwestię bezpieczeństwa Polaków na Wyspach Brytyjskich.

 • Pierwsza praca w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Cię praca za granicą? Marzysz o lepszym i bardziej komfortowym życiu? Podobne pytania zadawało już sobie bardzo wiele kobiet. Panie te w końcu zdecydowały się wyjechać i godziwie zarabiać. Ty też masz na to szansę. Wystarczy tylko, że postawisz na zawód, który stworzy Ci taką możliwość, a Twoja pierwsza praca w Anglii pozwoli Ci nie tylko otrzymywać wysokie wynagrodzenie, ale też nabyć inne umiejętności oraz poznać wartościowe osoby.

 • Gdzie kupować polskie produkty?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby, które zainteresowała praca za granicą, absolutnie nie muszą się czuć zagubione w nowym kraju. Wszystko przez to, że w Wielkiej Brytanii jest coraz więcej polskich akcentów. Nasi rodacy kapitalnie radzą sobie na obcej ziemi i mają sporo przedsiębiorstw. Dzięki temu, praca Anglia za granicą nie musi kończyć się tym, że nie będziesz miała w ogóle kontaktu z polskimi produktami. Gdzie warto chodzić, aby nabywać takie wytwory?

 • Czego można nauczyć się pracując jako opiekunka?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Opiekunki do osób starszych to coraz częściej wybierany zawód przez Polki, które zdecydowały się wyjechać do Anglii. Ma on bardzo dużo zalet i ta tendencja na pewno nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. W końcu, chodzi nie tylko o znakomite wynagrodzenie, które pozwala zapewnić sobie spokojną przyszłość. To też szereg innych rzeczy, których możesz nauczyć się wykonując codziennie tę pracę.

 • Kim jest opiekunka środowiskowa?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W dzisiejszym artykule zajmiemy się charakterystyką zawodu opiekunki środowiskowej, który jest coraz popularniejszy. Kim dokładnie jest taka osoba? Czym zajmuje się wykonując codzienne obowiązki? Jakie są najważniejsze zalety tego zawodu? O tym wszystkim dowiesz się z naszego wpisu.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij