Blog

 • Polskie dzielnice, które warto znać!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Wielkiej Brytanii stacjonuje coraz więcej Polaków. Dzięki temu osoby, które niedługo mają zamiar wyjechać tam do pracy, mogą wybrać zakwaterowanie w dzielnicach, w których mieszka już naprawdę sporo rodaków. Gdzie szukać takich miejsc? O tym dowiecie się z naszego wpisu.

 • Za co można otrzymać naganę w pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Tematem dzisiejszego artykułu są nagany w pracy. Za co możemy je otrzymać pracując na Wyspach Brytyjskich? Co robić, kiedy staną się one faktem? Zapraszamy do lektury.

 • Jak nawiązywać znajomości w pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba, która wyjeżdża za granicę chce, aby praca w Anglii od zaraz była przyjemna. Wykonywanie obowiązków w miłej atmosferze jest bardzo ważne. Agencja pośrednictwa pracy stwarza nam możliwość jej podjęcia, ale nie sprawi, że od razu wszyscy będą nas witać – w nowym miejscu – bukietem róż i czekoladkami. Sporo zależy nie tylko od nas samych, ale także od współpracowników, z którymi na co dzień wykonujemy określone zadania. Jeśli Ty też zastanawiasz się, jak odpowiednio nawiązywać kontakty z nowo poznanymi osobami, to przeczytaj poniższy tekst, w którym udzielamy kilku pomocnych rad.

 • Czy warto przyjeżdżać na święta do Polski?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dzisiaj poruszymy temat świąt. Obojętnie, czy jest to Wielkanoc czy Boże Narodzenie, każdy chce je spędzić z najbliższą rodziną. Praca za granicą nie zawsze jednak na to pozwala. Dużo osób nawet w tym szczególnym okresie nie może wrócić do naszego kraju, co na pewno nie jest dla nich przyjemną sytuacją. Tak naprawdę sporo w tej kwestii zależy od nas samych. Poniżej podpowiadamy co zrobić, aby przyjazd do Polski na święta był możliwy.

 • Opieka medyczna w Anglii - co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na wyjazd

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Decyzja o wyjeździe do pracy na Wyspy powinna wiązać się z zebraniem informacji na temat nie tylko sposobu wynagradzania pracowników w Anglii, ale również dostępu do opieki medycznej. Trzeba pamiętać, że choroba może przytrafić się nam zawsze. Aby nie czuć się zaskoczonym i przestraszonym, warto jeszcze przed wyjazdem dowiedzieć się do czego mamy prawo oraz gdzie szukać pomocy.

 • Cudzoziemcy w liczbach

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Anglia od lat cieszy się wielką popularnością wśród emigrantów. W konsekwencji społeczeństwo angielskie jest multikulturowe oraz wielonarodowe. Na ulicach Londynu i innych wielkich angielskich miast usłyszeć można niemalże wszystkie języki świata.

 • Jak szukać mieszkania w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Decydując się na wyjazd na Wyspy, musimy pamiętać, że zadbać trzeba będzie tu nie tylko o pracę, ale również o mieszkania. Nie da się przecież egzystować na ulicy. Pojawia się pytanie jak skutecznie szukać mieszkania w Anglii?

 • Urlop chorobowy w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W ciągu ostatnich kilku lat spora część Polaków zdecydowała się na wyjazd do Anglii. Mimo tego, że największa fala emigracji już minęła nadal nie brakuje osób, które właśnie na Wyspach upatrują swojego szczęścia i powodzenia. Przed wyjazdem warto poznać obowiązujące osoby pracujące w Anglii zasady. Do tych najbardziej istotnych zalicza się zagadnienia dotyczące urlopu chorobowego.

 • Czy wyjazd do Anglii to decyzja na całe życie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielu naszych rodaków zdecydowało się wyjechać za lepszym życiem do Anglii. W tym gronie jestem też ja. Przebywam w Londynie już kilka wiosen i wiem co nieco o życiu tutaj panującym. Przed wyjazdem zawsze zastanawiałem się czy ta decyzja wpłynie na całe moje życie. Przeczytajcie moje spostrzeżenia pod tym kątem i podzielcie się w komentarzach także swoimi.

 • Jak nie dać się chorobie - czyli jak się odnaleźć w angielskiej pogodzie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  O angielskiej pogodzie pojawiło się naprawdę wiele mitów, które nie do końca odzwierciedlają aktualną sytuację. Przebywam na Wyspach Brytyjskich już kilka lat, dlatego postanowiłem się z Wami podzielić wiedzą na ten temat. Podpowiem także co zrobić, aby specyficzne warunki atmosferyczne panujące w tym rejonie nie dawały się zbyt mocno we znaki, przez co wizyty u tutejszych doktorów będą naprawdę bardzo rzadkie.

 • Dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii w 2016 roku!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dni wolne od pracy to dla każdego człowieka szansa na odpoczęcie od wykonywanych codziennie obowiązków oraz możliwość naładowania akumulatorów. Każdy chciałby, aby było ich jak najwięcej. Jak pod tym względem wypadają Wyspy Brytyjskie i ile będziemy mieć dni wolnych w ciągu przyszłego roku kalendarzowego? O tym w poniższym wpisie.

 • Wykorzystanie potencjału imigrantów na Wyspach

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację zarobkową. Wyjeżdżają oni bardzo często do Wielkiej Brytanii, ponieważ mogą tam zarobić dużo większe pieniądze, niż w naszym kraju i znacząco zwiększyć poziom swojego życia. W jakim jednak stopniu rynek na Wyspach wykorzystuje potencjał i kwalifikacje imigrantów? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 • Anglia - raj dla pracowników?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Polsce od dawna utrzymuje się naprawdę wysoki poziom bezrobocia. Moje trudności ze znalezieniem pracy nie wzięły się więc znikąd. Do pewnego momentu wszystko układało się świetnie – stała praca, do tego całkiem przyzwoita pensja. Sytuacja zmieniła się jednak, kiedy szef postanowił zmniejszyć koszty zatrudnienia. I niestety to ja zostałem zwolniony. Zamiast jednak załamywać ręce, postanowiłem działać.

 • Nowy Rok - czy to dobry czas na wyjazd?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Bożego Narodzenia. Tuż po nich nadchodzi Nowy Rok – czas niezwykły. Nie tylko budzimy się rok starsi, ale również rozpoczynamy kolejny, nowy rozdział w naszym życiu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie jest to dobry czas na to, aby wyjechać do Anglii w poszukiwaniu pracy. Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 • Kiedy można dostać mandat na Wyspach?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do Wielkiej Brytanii to dla wielu osób spełnienie marzeń. Anglia jawi się nam jako istny raj, w którym każdy ma szansę na znalezienie pracy. Początkowo Polacy, którzy zdecydowali się tam przenieść swoje życie, korzystają z komunikacji publicznej. Z czasem jednak przesiadają się do własnych samochodów, co istotnie ułatwia im życie.

 • Jakie ubezpieczenia warto wykupić przed wyjazdem?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielka Brytania od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, którzy chcą zmienić miejsce zamieszkania i znaleźć dobrze płatną pracę. Wyjeżdżają tu zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzi, jak i ci nieco starsi. Niezależnie jednak od tego, ko decyduje się na emigrację na Wyspy, powinien pamiętać o wykupieniu określonych rodzajów ubezpieczeń.

 • Dla kogo brytyjska emerytura?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Większość osób wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii liczy na to, że emigracja okaże się udana. Nie planują oni wracać do kraju, a w perspektywie mają brytyjską emeryturę. Kto może na nią liczyć? Jakie są zasady jej przyznawania? Czy brytyjska emerytura to naprawdę dobry wybór?

 • Jak zaaklimatyzować się w Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielka Brytania to odmienna kultura, inne zwyczaje, tradycje, język. Osoby, które zdecydowały się na przyjazd tutaj za pracą mogą mieć więc spore trudności z zaaklimatyzowaniem się. Jak ułatwić sobie ten proces? Na co stawiać i o czym pamiętać, aby przebiegał on sprawnie, płynnie i wiązał się z jak najmniejszym stresem?

 • Na jaką pracę można liczyć, mając wyższe wykształcenie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do Anglii to dla wielu osób jedyna szansa na znalezienie pracy. Wyspy jawią się Polakom jako istny raj. Okazuje się, że na pracę mogą liczyć tutaj nie tylko osoby bez wykształcenie, ale również ci, którzy mają za sobą studia wyższe. Jaką pracę mogą podjąć? Co Anglia ma im do zaoferowania?

 • 5 sposobów na spędzenie polsko-angielskich świąt Bożego Narodzenia

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wiele osób zdecydowało się na wyjazd do Anglii w celu poszukiwania zatrudnienia. Ci, którym się udało, nie zawsze mogą przyjechać do kraju na święta Bożego Narodzenia. Nie oznacza to jednak, że nie mają szansy na spędzenie miłych, ciepłych chwil. Jak spędzić polskie – angielskie Święta Bożego Narodzenia?

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij