Czy warto pracować w hotelu w Anglii?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Po ogłoszeniu przez Londyn o wyjściu z Unii Europejskiej wielu zaczęło się zastanawiać co dalej z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii. Odpowiedź na dziś – nic się szczególnego nie dzieje. Nie zwracając uwagi na szum medialny wokół Brexitu wielu z naszych rodaków decyduje się na pracę w Anglii. Dużą popularnością wciąż się cieszy praca w hotelach i właśnie temu zajęciu przyjrzymy się nieco bliżej.

Przede wszystkim należy pamiętać o zasadzie, że hotel hotelowi nie równy. Obowiązki, czy  też standard hotelu w Birmingham będzie różnić się od atmosfery w hotelu  na prowincji prowadzonym przez starsze  małżeństwo. W tym pierwszym praca pokojówki czy recepcjonistki będą miały jasne określone granice, gdy na przykład w prywatnym hotelu pracownik może łączyć dwie funkcje. Wszystko zależy między innymi od wielkości hotelu i liczby gości.

Oprócz pracy jako pokojówka czy recepcjonistka w hotelach można pracować na stanowisku kelnera, pomocnika kucharza czy kucharza. Zarobki sięgają od 7,83 GBP do 10 GBP za godzinę. Oprócz normowanego ośmiogodzinnego dnia pracy jest również możliwość  wypracowania nadgodzin, które już samodzielnie należy omówić z pracodawcą.  Większość hoteli zapewnia darmowe wyżywienie i zakwaterowanie niedaleko ot miejsca pracy.

Dla kogo jest taka praca? Oczywiście dla osób, które potrafią się komunikować w języku angielskim i chcą zmienić otoczenie. Należy przede wszystkim pamiętać o wysokiej motywacji do pracy i nie zrażać się pierwszymi trudnościami. Praca bywa wymagająca, ale czym różnią się obowiązki pokojówki w Anglii od tej pracującej nad polskim morzem? Wiadomo, że celem jest zarobić np. na studia, podróż czy remont mieszkania w Polsce, ale również należy spojrzeć na tę pracę szerzej. W Wielkiej Brytanii mamy  możliwość znacząco poprawić swój angielski, pracować w międzynarodowym zespole, nauczyć się czegoś nowego i rozwijać swoją osobowość. I jeśli nie mamy zamiary przeprowadzać się na wyspy na dłuższy czas, to z pewnością nabyte doświadczenie zaowocuje na rynku pracy w Polsce.

 

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij