Dekoracje bożonarodzeniowe w Anglii

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Dekorowanie fasad domów i ogrodów świecącymi Mikołajami, reniferami, choinkami itd od jakiegoś czasu jest widoczne rownież w Polsce, ale nie w takim masztabie jak na Wyspach.  Skąd się wzięła ta tradycja?

 

Oczywiście wszystko zaczęło sie od dekorowania choinki i należy podkreślić, że zwyczaj ten zagościł w Anglii dość późno w stosunku do innych krajów w Europie. W 1839 roku niemiecki książę Albert von Sachsen podczas swojej wizyty w Londynie podarował udekorowaną choinkę królowej Wiktorii. Gest ten jak i sama choinka bardzo spodobały się królowej i od tamtej pory na zamku w Windsorze, co roku pojawia się pięknie udekorowane drzewko. 

 

Bogate dekorowanie wnętrz jak i ulic zaczęło się właśnie od dekoracji choinek.

 

Mało kto rownież pamięta, że to z Anglii przyszedł zwyczaj całowania się pod jemiołą. Już dawni druidzi uważali jemiołę za ziele magiczne i przypisywali jej wiele leczniczych właściwości. Osoby spotykające się pod drzewem na którym rośnie jemioła, nie mogą ze sobą walczyć a udekorowanie nią domu miało odstraszać zło. Z czasem pojawił sie zwyczaj całowania pod jemiołą, ale według tradycji pocałunki byli „limitowane”. Pocałunków powinno być tylko tyle ile jest owoców na krzewie jemioły.

 

Takie małe ciekawostki sprawiają, że nawet w okresie świątecznym decydując się na pracę w Anglii od zaraz można zapoznać się z bogatą bożonarodzeniową tradycją tego niesamowitego kraju.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij