Dlaczego Brexit?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Głównym powodem przeprowadzenia referendum w czerwcu 2016 roku w sprawie opuszczenia  Wspólnoty była niechęć wobec dużej ilości imigrantów przybywających na Wyspy. Pojawiały się też głosy, że Wielka Brytania więcej dokłada do unijnego budżetu niż sam od niego otrzymuje. Te czynniki spowodowały, że w referendum zwyciężyli zwolennicy wyjścia z Unii Europejskiej a cały proces nazwano Brexitem.

Po ogłoszeniu wyników referendum wiele osób z Polski, ale też z innych krajów, szukających pracy od zaraz w Anglii zaczęło się zastanawiać nad tym, czy nie zmienić kierunku poszukiwań. Jedynie osoby pracujące sezonowo, na przykład studenci, dla których praca w Anglii na wakacje pozwalała podreperować budżet nie wydawali się za bardzo przejęci decyzją Brytyjczyków. Najwięcej wątpliwości co do swojej przyszłości mają Polacy na stałe zamieszkujący w Wielkiej Brytanii, którzy zastanawiają się nad sprowadzeniem swoich bliskich na Wyspy. Nowa polityka imigracyjna Londynu może pokrzyżować im plany, dlatego taką decyzję trzeba podjąć jak najszybciej.

Dla wielu osób, które planują „zdążyć” przed Brexitem i przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii, ale  w pierwszym okresie po przyjeździe nie mogą sobie pozwolić na samodzielny wynajem mieszkania,  mogą skorzystać z wielu ofert pracy w Anglii z zakwaterowaniem.

Wydaje się, że pierwotne założenia Brexitu, a mianowicie zmniejszenie i kontrola liczby imigrantów w Wielkiej Brytanii stają się rzeczywistością. I to na cztery miesiące przed planowanym wyjściem kraju z Unii Europejskiej. Według Office for National Statistics mamy do czynienia z największym spadkiem liczby imigrantów z Unii pracujących w Wielkiej Brytanii. Według danych ONS liczba obywateli z Polski i innych krajów, które razem z nami przystąpiły do Unii w 2004 roku, w ciągu ostatniego roku zmniejszyła się  o 15 procent. To naprawdę sporo biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory scenariusz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pozostaje tajemnicą, nawet dla samych Brytyjczyków. Ale jak widać sam cień Brexitu potrafi być naprawdę skuteczny.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij