Domiciliary care - co kryje się pod takim stanowiskiem?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Coraz więcej kobiet decyduje się na wyjazd za granicę. Oczywiście, interesuje ich godziwa praca. Anglia to zaś kraj, który daje w tym aspekcie wiele możliwości. Panie posiadające odpowiednie umiejętności mogą wykonywać zadania na przykład w charakterze opiekunki osób starszych. Wiąże się to nie tylko z wysokimi zarobkami, ale również z okazją na poznanie nowego państwa, ludzi czy panującej tam kultury. Ostatnio coraz popularniejszym zawodem staje się opiekunka środowiskowa (domiciliary care). Na czym polega wykonywanie zadań w tej roli oraz kto może ubiegać się o takie stanowisko?

Opiekunka środowiskowa - jakie wymagania trzeba spełniać?

Zainteresowała Cię ta oferta? Nic dziwnego - opiekunki osób starszych zarabiają duże pieniądze, a dodatkowo mogą poznawać nowe miejsca w czasie wolnym, a takich na pewno nie brakuje. Taka praca Anglia to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie wszystkie mogą wykonywać zadania w charakterze domiciliary care. Jakie wymagania musisz spełnić, aby ubiegać się o takie stanowisko? Przede wszystkim, powinnaś posiadać co najmniej komunikatywny poziom języka angielskiego. W innym przypadku nie poradzisz sobie w roli opiekunki osób starszych. W końcu codziennie musisz używać języka angielskiego - nie tylko w czasie pracy, ale także wtedy, kiedy robisz zakupy, zamawiasz jedzenie czy idziesz do kina itp. Jeśli nie posiadasz tej umiejętności, to nie ma szans na uzyskanie tej pracy oraz poradzenie sobie w niej. Ponadto, musisz mieć prawo jazdy kategorii B. Jest to konieczne, ponieważ środowiskowe opiekunki osób starszych powinny być bardzo mobilne i szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce. Musisz też zadbać o posiadanie ważnego paszportu. Pracodawcy nie zdecydują się też na Twoje usługi, jeśli nie będziesz niekaralna. Jakie jeszcze inne wymagania ma ta praca? Anglia to kraj, w którym zawód domiciliary care jest bardzo popularny. W związku z tym, musisz być w pełni zdecydowana na wyjazd. Jeśli odbędziesz interview to podróż może odbyć się nawet w ciągu dwóch tygodni od rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego też powinnaś załatwić wszystkie najważniejsze formalności i być gotowa na wyjazd. Warunkiem koniecznym jest też pracowitość i zrozumienie potrzeb osób starszych, często bardzo schorowanych.

Na czym polega praca opiekunki środowiskowej?

Środowiskowe opiekunki osób starszych wykonują swoje zadania w Oxford. Co wchodzi w skład ich obowiązków? Domiciliary care to osoba, która odwiedza osoby starsze w ich własnych domach. Do jej zadań należy wykonywanie czynności zgodnie z care plan. To pomoc podopiecznym w ubieraniu się, utrzymaniu higieny osobistej czy spożywaniu posiłków. Poza tym, opiekunki środowiskowe muszą także przygotowywać dania, podawać leki oraz wykonywać lekkie prace domowe. Trzeba zaznaczyć, że powinny też zatroszczyć się o odpowiednie samopoczucie podopiecznych - na przykład poprzez wyprowadzanie ich na spacery czy konwersowanie na różne tematy. Zadania są wykonywane łącznie przez 40 godzin tygodniowo. Warto dodać, że opiekunki otrzymują nie tylko odpowiednie wynagrodzenie, ale też służbowe auto, które mogą używać poza godzinami pracy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij