Na ile dni wolnego można liczyć na święta Bożego Narodzenia 2016?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym każdy chce spotkać się ze swoją rodziną i radośnie spędzić ten okres. Na szczęście, zazwyczaj większość z nas ma wtedy wolne i może to właśnie zrobić. Na pewno jednak zastanawiacie się, jak to wszystko wygląda w Anglii. Wielu naszych rodaków myśli, że wykonywanie zadań na przykład w charakterze opiekunki osób starszych jest jednoznaczne z tym, że święta Bożego Narodzenia są również spędzane w pracy. Jak to jednak jest w rzeczywistości? Na ile dni wolnego w czasie tego świątecznego okresu mogą liczyć osoby, które zatrudnione są w tym państwie? Zapraszamy zatem do lektury.

Boże Narodzenie - na ile dni wolnego można liczyć?

Bardzo dużo w tym aspekcie zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Często opiekunki osób starszych istotnie muszą pracować także w te świąteczne dni. Trzeba jednak podkreślić, że za wykonywane zadania w tym okresie dostają zdecydowanie wyższą pensję. W zdecydowanej większości przypadków opiekunki pracują tylko w jednym ze świątecznych dni. Warto dodać, że bardzo ważna jest również sama umowa, która została podpisana na samym początku. Na pewno można też porozumieć się w tej kwestii z pracodawcą. Jeśli kobiety, które wykonują zadania w charakterze opiekunki osób starszych, chcą sobie wziąć w tym okresie kilka dni urlopu, to na pewno są w stanie to zrobić. Nie ma żadnego problemu, aby spędzić święta Bożego Narodzenia z własną rodziną. W przypadku jednak niektórych zawodów trzeba o to odpowiednio wcześnie zadbać. Konieczne jest ustalenie określonych warunków z pracodawcą oraz ewentualne znalezienie zastępstwa. Osoby, które pracują w Anglii w pełnym wymiarze czasowym mogą liczyć na co najmniej kilka dni wolnego w czasie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku 24 grudnia wypada dokładnie w sobotę. Zazwyczaj większość osób ma wtedy wolne. Oczywiście, w niedziele także nie są wykonywane żadne obowiązki. To jednak nie wszystko. 26 grudnia także można odpocząć od swojej codziennej pracy. Nie można nie wspomnieć, że dzień potem, w Christmas Day, również jest wolne! Wszystko dlatego, że na Wyspach Brytyjskich panuje pewna bardzo sprzyjająca zasada. O co w niej dokładnie chodzi? Jeśli data jakiegoś święta przypada na sobotę albo niedzielę, to wtedy zastępczo wyznacza się termin w najbliższy możliwy dzień wolny. W tym roku jest to wtorek, dlatego Anglicy mogą liczyć na minimum cztery dni wolnego. Oczywiście, jeśli opiekunki osób starszych lub przedstawiciele innych zawodów, mają jeszcze niewykorzystany urlop w danym roku kalendarzowym, to mogą wziąć sobie dodatkowe dni i jeszcze bardziej przedłużyć okres świętowania. Dzięki temu, odpoczynek od pracy będzie naprawdę solidny i każdy zdąży zregenerować baterie oraz nacieszyć się spotkaniami z własną rodziną.

Czy warto wracać na święta do Polski?

Tak, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, warto mieć w zanadrzu kilka niewykorzystanych dni urlopu, aby nie przyjeżdżać do naszego kraju tylko na jeden czy dwa dni. Oczywiście, trzeba też uprzedzić o tym swojego pracodawcę, zarezerwować odpowiednio wcześnie bilety oraz załatwić sobie zastępstwo - jeśli wykonywana praca tego wymaga.

 

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij