Praca w Anglii dla par. Czy wiemy o sobie wystarczająco wiele?

 

A jak to wygląda w pracy za granicą?

Weźmy na przykład pracę w Wielkiej Brytanii, która wciąż cieszy się dużą popularnością wśród naszych rodaków, co może być spowodowane rosnącymi zarobkami na Wyspach. Z najnowszych danych Office for National Statistics wynika, że wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii rośnie najszybciej od dziesięciu lat. Dlatego też ogłoszenia typu "Praca dla par w Anglii" pojawiają się dość często. Firmy rekrutujące zrozumiały, że obecny rynek pracy pełen jest par lub młodych małżeństw, które są gotowe wspólnie wyjechać.

Historia Iwony i Łukasza.

Oboje po studiach. Łukasz ukończył Politechnikę Łódzką a Iwona filologię angielską w Poznaniu. Pochodzą z niewielkiej miejscowości pod Koninem i po kilku latach bycia w związku postanowili kupić dom. Łukasz pracował w firmie spedycyjnej a Iwona w prywatnym przedszkolu, gdzie prowadziła zajęcia z angielskiego dla dzieci. Nie trudno się domyślić, że zakup domu przerastał ich możliwości finansowe, więc postanowili, że wyjadą do Anglii do pracy. Zatrudnili się w hotelu niedaleko Londynu. On po ukończeniu kursu przygotowawczego pracował jako kelner a ona jako recepcjonistka. W ciągu tego okresu pracowali w dwóch hotelach. Po pobycie na Wyspach wrócili dokładnie do tej samej pracy, którą zostawili dwa lata wcześniej. Odłożyli znaczącą sumę na zakup domu.

Przykład historii z happy end'em. Dlaczego się udało? Przyjrzyjmy się zaletom tej decyzji.

Wspólny cel. Oboje pragnęli zamieszkać we własnym domu i wspólnie na niego pracowali.

Określony w czasie. Istotne jest określić ramy czasowe pracy za granicą, jeśli nie planujemy tam zostać na stałe. Daje to komfort psychiczny i pozwala efektywnie dysponować zarobionymi pieniędzmi.

Zaufanie. Problemem wielu małżeństw, w których jeden z partnerów pracuje za granicą, jest kryzys zaufania do współmałżonka. Długotrwałe rozstania ze swoją drugą połową mogą wpływać na osłabienie związku. W przypadku gdy oboje decydują się na wyjazd, mogą być dla siebie wsparciem.

Odpowiedzialność. Para ma świadomość podjętej decyzji i dbania o wspólną przyszłość.

Czas próby. Ponoć tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Praca w odmiennym środowisku kulturowym w obcym kraju pozwala lepiej poznać nasze wady i zalety. Przezwyciężenie niektórych trudności życia za granicą pozwala inaczej patrzeć na problemy pojawiające się już w Polsce.

Razem. Para pracuje w tym samym miejscu, ale ma inne obowiązki, co  z jednej strony pozwala się widywać w ciągu dnia, a z drugiej, ogranicza możliwość pojawiania się konfliktów na tle zawodowym.

A co z Brexit'em?

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia z Londynu mało prawdopodobne, żeby pojawiły się problemy z pracą w Anglii po Brexit. Rząd Wielkiej Brytanii wciąż nie wypracował planu wyjścia w Unii Europejskiej, więc postawiony termin opuszczenia wspólnoty może być tylko teoretyczny i ulec zmianie.

 

 

 

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij