Praktyka języka to nie wszystko

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Inna przyczyna również jest dość oczywista. Praca w hotelach w Anglii to świetna praktyka języka. Codzienna komunikacja w języku angielskim poszerza nie tylko kompetencję językową i zasób słownictwa, ale  także kształtuje postawę, w której czujemy się bardziej pewni siebie w posługiwaniu się angielskim. Lekkość komunikacji w innym języku (i nie chodzi tu nawet o poprawność gramatyczną) to spora zaleta przy szukaniu pracy już nie tylko  w Anglii, ale na przykład w Polsce, czy innych krajach.

Często pojawiają się oferty pracy w Anglii dla par. Przy pracy w hotelu młode osoby, partnerzy czy małżeństwo mogą razem rozwijać swoje umiejętności językowe, co może pozytywnie wpłynąć na trwałość związku.  Taka para ma poczucie wzajemnego wsparcia i zrozumienia w trudnych sytuacjach zagranicą.

Praca w Anglii dla par  (i nie tylko) ma też dużo szerszy aspekt, którego próżno szukać w Polsce.  Jest nim  komunikacja międzykulturowa. Wielka Brytania jako kraj wielokulturowy i wielonarodowy, może zaoferować młodym ludziom bycie częścią tej niezwykłej konstelacji języków i kultur.  I właśnie praca w hotelach daje taką możliwość. Człowiek codziennie może spotkać przedstawiciela innej kultury, który albo mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii albo jest turystą, który akurat tego dnia zatrzymał się w danym miejscu. Taki codzienny kontakt z obcokrajowcami, mimo iż sama praca w hotelu bywa trudna i monotonna, pozwala lepiej zrozumieć odmienne kultury i jest dużym bodźcem dla samorozwoju.  Na pewno jest to świetna praktyka dla osób, które planują w przyszłości pracować w środowisku wielojęzykowym i wielokulturowym.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij