Czy wiesz, że...część 2

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej wiele się zmieniło i rynek pracy z lokalnego stał się kontynentalnym. Ale przecież nie zawsze tak było. Ofert pracy w Anglii od zaraz nie można było tak łatwo znaleźć w internecie. Nie mówiąc już o czasach przed erą internetu.

Ciekawostką jest fakt, że  jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek, Olga Tokarczuk pracowała jako pokojówka w hotelu w Londynie w... 1987 roku! Kto by mógł przypuszczać, że studnetka psychologii, którą wtedy była wróci do Londynu po trzydziestu latach już nie do pracy, ale jako uznana pisarka, żeby odebrać międzynarodową nagrodę Bookera.

W tamtych czasach wyjazd do pracy w Anglii nie był czymś powszechnym i dla osób, którym się poszczęściło, był to duży zastrzyk gotówki. Olga Tokarczuk stwarza w swoich książkach doskonałe portety psychologiczne i na pewno jej doświdczenie pracy w Anglii odegrało w tym swoją rolę.

Dlatego tak ważne jest, żeby wykorzystywać możliwości pracy za granicą, którą my, Polacy, mamy obecnie. I nie trzeba obawiać się tego, że nie będziemy mieli gdzie mieszkać, gdyż jest wiele ofert pracy w Anglii z zakwaterowaniem i to naprawdę w komfortowych warunkach.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij