Blog

 • Opiekunka osób starszych – praca czy poświęcenie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Europa się starzeje.  I to dosłownie. Można to zaobserwować na przykładzie debat społecznych w poszczególnych krajach Wspólnoty odnośnie wieku emerytalnego. 

  Racjonalnym zatem wydaje się pojawienie na portalach ogłoszeniowych wielu ofert pracy związanych właśnie z opieką nad osobą starszą.

 • Dlaczego Brexit?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May zaproponowała umowę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, która prawdopodobnie zostanie odrzucona przez brytyjski parlament. Rodzona w bólach umowa, będąca podstawą negocjacji z innymi członkami UE na kilka miesięcy przed Brexitem może trafić do kosza. Ale czy pamiętamy od czego zaczął się cały ten problem z Brexitem?

 • Dlaczego lewą stroną?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby dla których praca w Anglii była spełnieniem marzeń lub koniecznością musza pamiętać o jedynej bardzo ważnej rzeczy, która pozwoli uniknąć wypadkowi już w pierwszym dniu pobytu w Wielkiej Brytanii.

 • Dekoracje bożonarodzeniowe w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Któż z nas oglądając amerykańskie lub brytyjskie filmy o tematyce bożonarodzeniowej nie zachwycał się pięknie oświetlonym I udekorowanymi domami. Iluminacje świetlne cieszą oczy na każdym kroku tworząc niesamowitą atmosferę Świąt.

 • Czy wiesz, że…

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Ogólnie przyjęto postrzegać Wielką Brytanię jak kraj anglojęzyczny, co niewątpliwie jest prawdą, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że oprócz angielskiego na Wyspach funkcjonują jeszcze walijski, irlandzki i języki szkockie. Ich celtyckie pochodzenie sprawia, że są cennym obiektem badań językoznawców i nawet Tolkien wykorzystał ich niezwykłość w budowaniu historii Śródziemia.

 • Nie tylko Londyn!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Często bywa tak, że kiedy znajomy dowiaduje się o tym, że pracujesz w Wielkiej Brytanii, to najczęściej pada pytanie: "W Londynie?" a przecież Wielka Brytania ma wiele wspaniałych miejsc, o których zwykle się nie mówi lub są jeszcze mało znane.

 • Czy wiesz, że...część 2

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dziś chyba nie ma osoby w Polsce, która sama by nie pracowała za granicą lub zna osobę, która pracowała - kogoś z rodzeństwa, wujka, kuzyna lub przyjaciela.

 • 5 najczęstszych przyczyn emigracji zarobkowej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Według ogólnie dostępnych badań to właśnie Wielka Brytania cieszy się największą popularnością wśród Polaków, decydujących się na pracę za granicą. W dużej mierze są to osoby młode, studenci lub absolwenci. I choć odsetek osób wyjeżdżających za granicę spadł w porównaniu do ubiegłych lat to i tak dość sporo osób myśli o emigracji, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęstsze przyczyny?

 • Dlaczego Wielka Brytania?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bardzo łatwo jest znaleźć pracę za granicą. Internet pełen jest ofert pracy w różnych krajach Europy. Jednakże to, co zwraca uwagę przy przeglądaniu takich ofert to fakt, że w większości dotyczą one pracy fizycznej na polu lub przy produkcji.

 • Tajemniczy pałac Buckingham

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to świetna okazja do odwiedzenia Londynu. Nawet jeśli pracujemy w innej części kraju, to z pewnością znajdziemy dogodne połączenia autobusowe lub kolejowe ze stolicą. Londyn po prostu trzeba zobaczyć!

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Jak reagujemy, gdy słyszymy "praca do zaraz"?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba poszukująca pracy nie raz widziała ogłoszenia oferujące pracę „od zaraz”. Zazwyczaj  w takich ofertach doszukujemy się jakiegoś „haczyka” lub podstępu. To zrozumiałe.  Samo sformułowanie kojarzy nam się z czymś nagłym, rewolucyjnym na co nie byliśmy gotowi i dlatego wywołuje obawy. Jak to „od zaraz”? Człowiek potrzebuje  czasu na podjęcie decyzji i jeśli oferta jest dość skąpo przedstawiona to wolimy nie ryzykować i szukamy czegoś innego. Typowy mechanizm obronny.

 • Szczyt Unii w sprawie Brexitu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby szukające pracy w Anglii od zaraz mogą trochę odetchnąć z ulgą. Zwołany przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska nadzwyczajny szczyt w Brukseli przyniósł dobre wieści. Kraje czlonkowkie UE przyjęły porozumienie ws. Brexitu zaproponowane przez Wielką Brytanię.

 • Krótka historia angielskiej budki telefonicznej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chyba każdy przyjeżdżający do pracy w Anglii wie, jak wygląda tradycyjna budka telefoniczna w Londynie. Czerwony kolor i estetyczny kształt spowodowały, że budka stała się nieodzownym symbolem Anglii. Każdy turysta robi sobie z nią zdjęcie. Ale kiedy tak naprawdę się pojawiły i komu je zawdzięczamy?

   

 • Dzień Świętego Patryka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy, kto dziś przechadzał się po Londynie lub innych brytyjskich miastach mógł zobaczyć pewien podział społeczny na tych, co tradycyjnie spędzają niedzielę w domu lub w parku i na tych, co głośno świętują najbardziej znane irlandzkie święto, którego popularność już dawno wyszła poza granicę Irlandii. Praca w Anglii i codzienne obcowanie z innymi ludźmi w tym wielokulturowym kraju to szansa zobaczyć jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Najbardziej kolorowe i radosne święto Irlandczyków, mimo iż nie jest oficjalnym świętem w Anglii, to jednoczy wszystkich bez względu na pochodzenie. Nawet w Polsce St. Patrick Day staje się coraz bardziej popularny obchodzony w irlandzkich pubach.

 • Czy warto pracować w hotelu w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po ogłoszeniu przez Londyn o wyjściu z Unii Europejskiej wielu zaczęło się zastanawiać co dalej z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii. Odpowiedź na dziś – nic się szczególnego nie dzieje. Nie zwracając uwagi na szum medialny wokół Brexitu wielu z naszych rodaków decyduje się na pracę w Anglii. Dużą popularnością wciąż się cieszy praca w hotelach i właśnie temu zajęciu przyjrzymy się nieco bliżej

 • Pracuj i zwiedzaj!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby decydujące się na prace w Wielkiej Brytanii mogą nie tylko odłożyć trochę pieniędzy, ale mają okazję zwiedzić jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie.

 • Kilka zasad królewskiego protokołu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do pracy w Anglii, trzeba pamiętać, że Anglicy z dużym szacunkiem odnoszą się do członków Rodziny Królewskiej. Królowa Elżbieta II i jej najbliższe otoczenie oraz osoby postronne muszą przestrzegać królewskiego protokołu, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji lu, co gorsza, obyczajowych skandali. Każda osoba, która wchodzi do rodziny Elżbiety II, musi akceptować te zasady. Dzięki nim właśnie tworzony jest wizerunek rodziny królewskiej.

 • Kilka faktów o życiu królowej Elżbiety II

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchom w historii Wielkiej Brytanii. Wstąpiła na tron w 1952 roku i od tej pory jest niezmiennym symbolem tego kraju. Udając się do pracy w Anglii warto poznaćchoć kilka faktów z życia ukochanej królowej Brytyjczyków.

 • Brexit, czyli kruche porozumienie brytyjskiego rządu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Kilka dni temu Theresa May ogłosiła robocze porozumienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak się później okazało, roboczy, 500-stronicowy dokument został zaakceptowany przez rząd i Theresa May nie zamierza wprowadzać w nim żadnych zmian.  Jakie są kluczowe punkty tego dokumentu i jaki wpływ mogą mieć na mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków?

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij