Blog

 • Kurorty Weymouth

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:
 • Gdzie odpoczywają Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielkimi krokami zbliża się lato i dlatego warto napisać o tym, dokąd podróżują brytyjczycy w trakcie wakacji. Praca w Anglii, nawet  najbardziej satysfakcjonująca, bywa męcząca i dobrze jest oderwać się od codziennej rutyny i po prostu wyjechać. Według statystyk przeciętny brytyjczyk wydaje na swój letni urlop 2579 euro.

 • Skarby Dorchester

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Kulturowe symbole Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Najczęściej, kiedy mówimy o symbolach jakiegoś kraju mamy przede wszystkim na myśli flagę, godło czy jakiś specjalny przedmiot. Oprócz symboli państwowych są jeszcze symbole kulturowe  i osoby wybierające się do pracy w Anglii powinny je znać. Oto kilka z nich

 • Nie tylko Londyn!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Często bywa tak, że kiedy znajomy dowiaduje się o tym, że pracujesz w Wielkiej Brytanii, to najczęściej pada pytanie: "W Londynie?" a przecież Wielka Brytania ma wiele wspaniałych miejsc, o których zwykle się nie mówi lub są jeszcze mało znane.

 • Pracuj i zwiedzaj!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby decydujące się na prace w Wielkiej Brytanii mogą nie tylko odłożyć trochę pieniędzy, ale mają okazję zwiedzić jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie.

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Różnice kulturowe Anglia-Polska

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do pracy w Anglii, musimy pamiętać, że pokonujemy nie tylko granicę lądową czy językową, ale przede wszystkim kulturową. Nawet osoba biegle posługująca się angielskim może mieć problem ze zrozumieniem zachowań i odpowiedzi Brytyjczyków.

 • Dzień Świętego Patryka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy, kto dziś przechadzał się po Londynie lub innych brytyjskich miastach mógł zobaczyć pewien podział społeczny na tych, co tradycyjnie spędzają niedzielę w domu lub w parku i na tych, co głośno świętują najbardziej znane irlandzkie święto, którego popularność już dawno wyszła poza granicę Irlandii. Praca w Anglii i codzienne obcowanie z innymi ludźmi w tym wielokulturowym kraju to szansa zobaczyć jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Najbardziej kolorowe i radosne święto Irlandczyków, mimo iż nie jest oficjalnym świętem w Anglii, to jednoczy wszystkich bez względu na pochodzenie. Nawet w Polsce St. Patrick Day staje się coraz bardziej popularny obchodzony w irlandzkich pubach.

 • Działalność charytatywna rodziny królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Królowa  Elżbieta II niewątpliwie jest bardzo zapracowaną osobą  a to dlatego, że wykonuje swoją pracę w Anglii jak i poza jej granicami.  Jak na swój zaawansowany wiek królowa  wciąż posiada wiele obowiązków i nie myśli przechodzić na emeryturę. Należy pamiętać, że oprócz obowiązków państwowych królowa oraz członkowie jej rodziny aktywnie zajmują się dobroczynnością

 • Dlaczego Brexit?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May zaproponowała umowę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, która prawdopodobnie zostanie odrzucona przez brytyjski parlament. Rodzona w bólach umowa, będąca podstawą negocjacji z innymi członkami UE na kilka miesięcy przed Brexitem może trafić do kosza. Ale czy pamiętamy od czego zaczął się cały ten problem z Brexitem?

 • Tajemniczy pałac Buckingham

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to świetna okazja do odwiedzenia Londynu. Nawet jeśli pracujemy w innej części kraju, to z pewnością znajdziemy dogodne połączenia autobusowe lub kolejowe ze stolicą. Londyn po prostu trzeba zobaczyć!

 • Kilka zasad królewskiego protokołu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do pracy w Anglii, trzeba pamiętać, że Anglicy z dużym szacunkiem odnoszą się do członków Rodziny Królewskiej. Królowa Elżbieta II i jej najbliższe otoczenie oraz osoby postronne muszą przestrzegać królewskiego protokołu, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji lu, co gorsza, obyczajowych skandali. Każda osoba, która wchodzi do rodziny Elżbiety II, musi akceptować te zasady. Dzięki nim właśnie tworzony jest wizerunek rodziny królewskiej.

 • Dlaczego lewą stroną?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby dla których praca w Anglii była spełnieniem marzeń lub koniecznością musza pamiętać o jedynej bardzo ważnej rzeczy, która pozwoli uniknąć wypadkowi już w pierwszym dniu pobytu w Wielkiej Brytanii.

 • Dlaczego Polacy pozostają w Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po tym jak Wielka Brytania  otworzyła swoje granice wielu Polaków przyjechało na Wyspy by właśnie tam zacząć swoje nowe życie lub po prostu pospacerować ulicami Londynu. Sen o Europie bez kontroli granicznej stał się rzczywistoscia.  A jeszcze przecież na początku nowego milenium trzeba było mieć przy sobie ciemnoniebieski, paskudny paszport i pokazywać go nawet przy kilkugodzinnej wycieczce do Czech.  Niewątpliwie wejście Polski do Unii i Strefy Schengen spowodowało, że świat nigdy nie był tak dostępny dla zwykłych obywateli jak właśnie teraz.

 • Szczyt Unii w sprawie Brexitu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby szukające pracy w Anglii od zaraz mogą trochę odetchnąć z ulgą. Zwołany przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska nadzwyczajny szczyt w Brukseli przyniósł dobre wieści. Kraje czlonkowkie UE przyjęły porozumienie ws. Brexitu zaproponowane przez Wielką Brytanię.

 • Dlaczego Wielka Brytania?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bardzo łatwo jest znaleźć pracę za granicą. Internet pełen jest ofert pracy w różnych krajach Europy. Jednakże to, co zwraca uwagę przy przeglądaniu takich ofert to fakt, że w większości dotyczą one pracy fizycznej na polu lub przy produkcji.

 • Miasta w Anglii - Exeter

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Praca w branży hotelarskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli interesujesz się hotelarstwem lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem turystyki to praca w hotelach w Anglii może okazać się dla ciebie ważnym elementem w zrozumieniu tej branży.

 • Jak reagujemy, gdy słyszymy "praca do zaraz"?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba poszukująca pracy nie raz widziała ogłoszenia oferujące pracę „od zaraz”. Zazwyczaj  w takich ofertach doszukujemy się jakiegoś „haczyka” lub podstępu. To zrozumiałe.  Samo sformułowanie kojarzy nam się z czymś nagłym, rewolucyjnym na co nie byliśmy gotowi i dlatego wywołuje obawy. Jak to „od zaraz”? Człowiek potrzebuje  czasu na podjęcie decyzji i jeśli oferta jest dość skąpo przedstawiona to wolimy nie ryzykować i szukamy czegoś innego. Typowy mechanizm obronny.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij