Blog

 • Jakie książki warto przeczytać przed wyjazdem do pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Prawie każda praca wiąże się z nowym początkiem – nowym miejscem, nowymi obowiązkami i nowymi znajomymi. W przypadku pracy w Anglii wkraczamy również w nową kulturę i dlatego bywa trudniej nawiązać nową znajomość. Czasem potrzebny jest temat, żeby zacząć small talk. Jednym z tematów mogą być książki i dlatego przygotowaliśmy dla was krótki przegląd niektórych książek, które warto przeczytać.

 • Dekoracje bożonarodzeniowe w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Któż z nas oglądając amerykańskie lub brytyjskie filmy o tematyce bożonarodzeniowej nie zachwycał się pięknie oświetlonym I udekorowanymi domami. Iluminacje świetlne cieszą oczy na każdym kroku tworząc niesamowitą atmosferę Świąt.

 • Dlaczego Brexit?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May zaproponowała umowę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, która prawdopodobnie zostanie odrzucona przez brytyjski parlament. Rodzona w bólach umowa, będąca podstawą negocjacji z innymi członkami UE na kilka miesięcy przed Brexitem może trafić do kosza. Ale czy pamiętamy od czego zaczął się cały ten problem z Brexitem?

 • Dlaczego lewą stroną?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby dla których praca w Anglii była spełnieniem marzeń lub koniecznością musza pamiętać o jedynej bardzo ważnej rzeczy, która pozwoli uniknąć wypadkowi już w pierwszym dniu pobytu w Wielkiej Brytanii.

 • Nie tylko Londyn!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Często bywa tak, że kiedy znajomy dowiaduje się o tym, że pracujesz w Wielkiej Brytanii, to najczęściej pada pytanie: "W Londynie?" a przecież Wielka Brytania ma wiele wspaniałych miejsc, o których zwykle się nie mówi lub są jeszcze mało znane.

 • Czy wiesz, że…

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Ogólnie przyjęto postrzegać Wielką Brytanię jak kraj anglojęzyczny, co niewątpliwie jest prawdą, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że oprócz angielskiego na Wyspach funkcjonują jeszcze walijski, irlandzki i języki szkockie. Ich celtyckie pochodzenie sprawia, że są cennym obiektem badań językoznawców i nawet Tolkien wykorzystał ich niezwykłość w budowaniu historii Śródziemia.

 • Czy warto pracować w hotelu w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po ogłoszeniu przez Londyn o wyjściu z Unii Europejskiej wielu zaczęło się zastanawiać co dalej z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii. Odpowiedź na dziś – nic się szczególnego nie dzieje. Nie zwracając uwagi na szum medialny wokół Brexitu wielu z naszych rodaków decyduje się na pracę w Anglii. Dużą popularnością wciąż się cieszy praca w hotelach i właśnie temu zajęciu przyjrzymy się nieco bliżej

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Czy wiesz, że...część 2

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dziś chyba nie ma osoby w Polsce, która sama by nie pracowała za granicą lub zna osobę, która pracowała - kogoś z rodzeństwa, wujka, kuzyna lub przyjaciela.

 • Tajemniczy pałac Buckingham

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to świetna okazja do odwiedzenia Londynu. Nawet jeśli pracujemy w innej części kraju, to z pewnością znajdziemy dogodne połączenia autobusowe lub kolejowe ze stolicą. Londyn po prostu trzeba zobaczyć!

 • Dlaczego Wielka Brytania?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bardzo łatwo jest znaleźć pracę za granicą. Internet pełen jest ofert pracy w różnych krajach Europy. Jednakże to, co zwraca uwagę przy przeglądaniu takich ofert to fakt, że w większości dotyczą one pracy fizycznej na polu lub przy produkcji.

 • Gdzie odpoczywają Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielkimi krokami zbliża się lato i dlatego warto napisać o tym, dokąd podróżują brytyjczycy w trakcie wakacji. Praca w Anglii, nawet  najbardziej satysfakcjonująca, bywa męcząca i dobrze jest oderwać się od codziennej rutyny i po prostu wyjechać. Według statystyk przeciętny brytyjczyk wydaje na swój letni urlop 2579 euro.

 • Jak reagujemy, gdy słyszymy "praca do zaraz"?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba poszukująca pracy nie raz widziała ogłoszenia oferujące pracę „od zaraz”. Zazwyczaj  w takich ofertach doszukujemy się jakiegoś „haczyka” lub podstępu. To zrozumiałe.  Samo sformułowanie kojarzy nam się z czymś nagłym, rewolucyjnym na co nie byliśmy gotowi i dlatego wywołuje obawy. Jak to „od zaraz”? Człowiek potrzebuje  czasu na podjęcie decyzji i jeśli oferta jest dość skąpo przedstawiona to wolimy nie ryzykować i szukamy czegoś innego. Typowy mechanizm obronny.

 • Opiekunka osób starszych – praca czy poświęcenie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Europa się starzeje.  I to dosłownie. Można to zaobserwować na przykładzie debat społecznych w poszczególnych krajach Wspólnoty odnośnie wieku emerytalnego. 

  Racjonalnym zatem wydaje się pojawienie na portalach ogłoszeniowych wielu ofert pracy związanych właśnie z opieką nad osobą starszą.

 • Tower of London symbol Londynu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bez wątpienia, każdy, kto planuje zwiedzanie Londynu na pewno słyszał o Londyńskim Tower (Tower of London), bo jest to jedna z najstarszych twierdz w Anglii, która ma swoją wielowiekową historię. Budowla była królewską rezydencją, więzieniem, zoo, muzeum i nawet królewskim obserwatorium. Jest to symbol Londynu i dlatego, jeśli wyjeżdżasz do pracy w Anglii, to warto co nie co wiedziec o tym zabytku.

 • Dzień Świętego Patryka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy, kto dziś przechadzał się po Londynie lub innych brytyjskich miastach mógł zobaczyć pewien podział społeczny na tych, co tradycyjnie spędzają niedzielę w domu lub w parku i na tych, co głośno świętują najbardziej znane irlandzkie święto, którego popularność już dawno wyszła poza granicę Irlandii. Praca w Anglii i codzienne obcowanie z innymi ludźmi w tym wielokulturowym kraju to szansa zobaczyć jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Najbardziej kolorowe i radosne święto Irlandczyków, mimo iż nie jest oficjalnym świętem w Anglii, to jednoczy wszystkich bez względu na pochodzenie. Nawet w Polsce St. Patrick Day staje się coraz bardziej popularny obchodzony w irlandzkich pubach.

 • 5 najczęstszych przyczyn emigracji zarobkowej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Według ogólnie dostępnych badań to właśnie Wielka Brytania cieszy się największą popularnością wśród Polaków, decydujących się na pracę za granicą. W dużej mierze są to osoby młode, studenci lub absolwenci. I choć odsetek osób wyjeżdżających za granicę spadł w porównaniu do ubiegłych lat to i tak dość sporo osób myśli o emigracji, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęstsze przyczyny?

 • Nowe Royal Baby w Londynie

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W ostatnich dniach cała Wielka Brytania, zarówno Anglicy jak i obcokrajowcy, którzy przyjechali do pracy w Anglii żyją narodzeniem nowego Royal Baby. Meghan Markle urodziła syna Archiego, który jest siódmy w kolejce do objęcia tron.

 • Działalność charytatywna rodziny królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Królowa  Elżbieta II niewątpliwie jest bardzo zapracowaną osobą  a to dlatego, że wykonuje swoją pracę w Anglii jak i poza jej granicami.  Jak na swój zaawansowany wiek królowa  wciąż posiada wiele obowiązków i nie myśli przechodzić na emeryturę. Należy pamiętać, że oprócz obowiązków państwowych królowa oraz członkowie jej rodziny aktywnie zajmują się dobroczynnością

 • Pracuj i zwiedzaj!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby decydujące się na prace w Wielkiej Brytanii mogą nie tylko odłożyć trochę pieniędzy, ale mają okazję zwiedzić jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij