Blog

 • Praca i nauka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Decydując się na pracę w Wielkiej Brytanii, przede wszystkim, bierzemy pod uwagę zarobki, warunki wyżywienia i zakwaterowania. To zrozumiałe.

 • Dzień Świętego Patryka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy, kto dziś przechadzał się po Londynie lub innych brytyjskich miastach mógł zobaczyć pewien podział społeczny na tych, co tradycyjnie spędzają niedzielę w domu lub w parku i na tych, co głośno świętują najbardziej znane irlandzkie święto, którego popularność już dawno wyszła poza granicę Irlandii. Praca w Anglii i codzienne obcowanie z innymi ludźmi w tym wielokulturowym kraju to szansa zobaczyć jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Najbardziej kolorowe i radosne święto Irlandczyków, mimo iż nie jest oficjalnym świętem w Anglii, to jednoczy wszystkich bez względu na pochodzenie. Nawet w Polsce St. Patrick Day staje się coraz bardziej popularny obchodzony w irlandzkich pubach.

 • Gdzie odpoczywają Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielkimi krokami zbliża się lato i dlatego warto napisać o tym, dokąd podróżują brytyjczycy w trakcie wakacji. Praca w Anglii, nawet  najbardziej satysfakcjonująca, bywa męcząca i dobrze jest oderwać się od codziennej rutyny i po prostu wyjechać. Według statystyk przeciętny brytyjczyk wydaje na swój letni urlop 2579 euro.

 • Pierścień Tamizy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Oprócz żeglugi, Tamiza – to rzeka z dobrze rozwiniętą komunikacją miejską. Przepływają tędy oryginalne rzeczne tramwaje i łodzie, a także odbywa się transport turystyczny. A  w 2012 roku, z okazji Igrzysk Olimpijskich, nad Tamizą pociągnięto nowoczesną kolejką linową, z której roztacza się wspaniała panorama na okolice. Część transportu wykorzystywana jest wyłącznie w celach turystycznych i rozrywkowych, a  drugą część stanowi standardowy transport publiczny, który zastępuje mieszkańcom autobusy lub londyńskie taksówki. Jest to chyba jedyny tak szeroko rozwinięty trasport, dzięki któremu można dojechać do pracy w Anglii.

 • Parki narodowe w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielka Brytania od dawna słynie z przepięknych krajobrazów – na południu — doliny, góry, jeziora, na północy –  gęste lasy i słodkowodne akweny, które nazywa się często lochami (Loch Ness, Loch Lomond, itp.). Nic dziwnego, że na terenie kraju powstała  taka liczba parków narodowych.

 • Parki rozrywki w Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Co może być lepszego, niż wesoły, rodzinny dzień w parku rozrywki? Wielka Brytania może pochwalić się dużą ilością ciekawych atrakcji. Wśród nich są te ekstremalne, które pobudzają krew w żyłach najbardziej odważnych i te całkiem zwyczajne, które przynoszą nieprawdopodobną dawkę przyjemności najmłodszym odwiedzającym. Jeśli mieszkasz i pracujesz w Anglii to koniecznie musisz odwedzic chociaż jeden z takich parków.

 • Działalność charytatywna rodziny królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Królowa  Elżbieta II niewątpliwie jest bardzo zapracowaną osobą  a to dlatego, że wykonuje swoją pracę w Anglii jak i poza jej granicami.  Jak na swój zaawansowany wiek królowa  wciąż posiada wiele obowiązków i nie myśli przechodzić na emeryturę. Należy pamiętać, że oprócz obowiązków państwowych królowa oraz członkowie jej rodziny aktywnie zajmują się dobroczynnością

 • Praca w branży hotelarskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli interesujesz się hotelarstwem lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem turystyki to praca w hotelach w Anglii może okazać się dla ciebie ważnym elementem w zrozumieniu tej branży.

 • Kilka ciekawostek o księciu Karolu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba, która mieszka i pracuje w Anglii musi znać postać Księcia Karola – następcy brytyjskiego tronu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej osobie, która od ponad pięćdziesięciu lat czeka na szansę stać monarchą Zjednoczonego Królestwa.

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Dlaczego lewą stroną?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby dla których praca w Anglii była spełnieniem marzeń lub koniecznością musza pamiętać o jedynej bardzo ważnej rzeczy, która pozwoli uniknąć wypadkowi już w pierwszym dniu pobytu w Wielkiej Brytanii.

 • Dlaczego Polacy pozostają w Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po tym jak Wielka Brytania  otworzyła swoje granice wielu Polaków przyjechało na Wyspy by właśnie tam zacząć swoje nowe życie lub po prostu pospacerować ulicami Londynu. Sen o Europie bez kontroli granicznej stał się rzczywistoscia.  A jeszcze przecież na początku nowego milenium trzeba było mieć przy sobie ciemnoniebieski, paskudny paszport i pokazywać go nawet przy kilkugodzinnej wycieczce do Czech.  Niewątpliwie wejście Polski do Unii i Strefy Schengen spowodowało, że świat nigdy nie był tak dostępny dla zwykłych obywateli jak właśnie teraz.

 • Dlaczego Wielka Brytania?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bardzo łatwo jest znaleźć pracę za granicą. Internet pełen jest ofert pracy w różnych krajach Europy. Jednakże to, co zwraca uwagę przy przeglądaniu takich ofert to fakt, że w większości dotyczą one pracy fizycznej na polu lub przy produkcji.

 • Pracuj i zwiedzaj!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby decydujące się na prace w Wielkiej Brytanii mogą nie tylko odłożyć trochę pieniędzy, ale mają okazję zwiedzić jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie.

 • Opiekunka osób starszych – praca czy poświęcenie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Europa się starzeje.  I to dosłownie. Można to zaobserwować na przykładzie debat społecznych w poszczególnych krajach Wspólnoty odnośnie wieku emerytalnego. 

  Racjonalnym zatem wydaje się pojawienie na portalach ogłoszeniowych wielu ofert pracy związanych właśnie z opieką nad osobą starszą.

 • Ogrody zoologiczne Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Podróże po Wielkiej Brytanii  zawsze gwarantują niezapomniane wrażenia.  Atmosfera tego kraju przyciaga jak magnes nie tylko samych Brytyjczyków, ale przede wszystkim turystów z zagranicy bądź osoby poszukujące pracy w Anglii. Oczywiście, w trakcie wakacji liczba odwiedzających Wyspy znacznie się zwiększa, co może  utrudniać zwiedzanie niektórych miejsc. Ale jeśli mamy juz za sobą zwiedzanie zabytków takich jak most Tower, Big Ben, pałac Buckingham, Baker street lub innych słynnych miejsc to warto pomyśleć o czymś innym i wraz z całą rodziną wybrać się do ogrodu zoologicznego. W Wielkiej Brytanii jest ich naprwde sporo i swoim rozmachem naprwde robią wrażenie.

 • Jakie książki warto przeczytać przed wyjazdem do pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Prawie każda praca wiąże się z nowym początkiem – nowym miejscem, nowymi obowiązkami i nowymi znajomymi. W przypadku pracy w Anglii wkraczamy również w nową kulturę i dlatego bywa trudniej nawiązać nową znajomość. Czasem potrzebny jest temat, żeby zacząć small talk. Jednym z tematów mogą być książki i dlatego przygotowaliśmy dla was krótki przegląd niektórych książek, które warto przeczytać.

 • Kruki nad Tower of London

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to dobra okazja do zwiedzenia jeszcze jednego niezwykłego zabytku Londynu — Tower of London. Historia twierdzy pełna jest mrocznych wątków i wręcz mistycznych legend.

 • Koty w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Anglia jest jednym z nielicznych krajów Europy, które miało szansę zobaczyć starożytne koty. Te same, które były czczone już przez starożytnych Egipcjan. Jednakże  koty nie miały znaczenia tylko religijnego, ale wykorzystywano je również do pracy w Anglii.

 • Kilka zasad królewskiego protokołu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do pracy w Anglii, trzeba pamiętać, że Anglicy z dużym szacunkiem odnoszą się do członków Rodziny Królewskiej. Królowa Elżbieta II i jej najbliższe otoczenie oraz osoby postronne muszą przestrzegać królewskiego protokołu, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji lu, co gorsza, obyczajowych skandali. Każda osoba, która wchodzi do rodziny Elżbiety II, musi akceptować te zasady. Dzięki nim właśnie tworzony jest wizerunek rodziny królewskiej.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij