Pracuj i zwiedzaj!

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Mówimy tu przecież o kraju, który niegdyś był imperium, w którym nigdy nie zachodziło słońce. Praca w Anglii z zakwaterowaniem rozwiązuje nasze problemy z poszukiwaniem lokum a przecież wiadomo, że transport i zakwaterowanie  to najdroższe elementy każdej podróży. Dlatego warto skorzystać z okazji i zaplanować sobie weekend, żeby pojechać w jakieś ciekawe miejsce. Osoby, które wcześniej nie zastanawiały się nad podróżowaniem i po prostu skusiły się na pracę w Anglii od zaraz najczęściej wracają do Polski nie widząc najważniejszych zabytków Wielkiej Brytanii. To błąd.

W samym tylko Londynie można zobaczyć niesamowite miejsca i to nawet za darmo. Weźmy na przykład Muzeum Brytyjskie, jedno z największych muzeów historii starożytnej na świecie. Otwarte od poniedziałku do niedzieli mieści ogromną kolekcję artefaktów z całego świata i co najważniejsze, wstęp, poza niektórymi wystawami, jest bezpłatny dla zwiedzających. Według założeń  muzeum jest własnością narodu i dlatego nie powinno się pobierać opłat za wstęp. Mumie starożytnego Egiptu na wyciągnięcie ręki!

Nie zapominajmy również o wizytówce Londynu, czyli siedzibie brytyjskiego parlamentu, którego historia jest nie byle gratką dla miłośników kryminałów i teorii spiskowych. Najbardziej znany spisek i próba zamachu na życie króla Jakuba I z 5 listopada 1605 stały się podstawą do napisania sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych.

W przypadku, gdy ktoś nie przepada za zgiełkiem wielkiego miasta to w samej Anglii znajdzie miejsce, które wciąż budzi wiele kontrowersji i jest pełne tajemnic. W hrabstwie Wiltshire jak magnes przyciąga kamienna budowla – Stonehenge. Prawdopodobnie cały ten kamienny kompleks nawiązywał do kultu Księżyca i Słońca, gdzie Księżycem mogła być kobieta a Słońcem – mężczyzna.  Jest to idealne miejsce na wycieczkę dla par, pracujących w Anglii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij