Blog

 • Tower of London symbol Londynu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bez wątpienia, każdy, kto planuje zwiedzanie Londynu na pewno słyszał o Londyńskim Tower (Tower of London), bo jest to jedna z najstarszych twierdz w Anglii, która ma swoją wielowiekową historię. Budowla była królewską rezydencją, więzieniem, zoo, muzeum i nawet królewskim obserwatorium. Jest to symbol Londynu i dlatego, jeśli wyjeżdżasz do pracy w Anglii, to warto co nie co wiedziec o tym zabytku.

 • Szczyt Unii w sprawie Brexitu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby szukające pracy w Anglii od zaraz mogą trochę odetchnąć z ulgą. Zwołany przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska nadzwyczajny szczyt w Brukseli przyniósł dobre wieści. Kraje czlonkowkie UE przyjęły porozumienie ws. Brexitu zaproponowane przez Wielką Brytanię.

 • Czy warto pracować w hotelu w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po ogłoszeniu przez Londyn o wyjściu z Unii Europejskiej wielu zaczęło się zastanawiać co dalej z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii. Odpowiedź na dziś – nic się szczególnego nie dzieje. Nie zwracając uwagi na szum medialny wokół Brexitu wielu z naszych rodaków decyduje się na pracę w Anglii. Dużą popularnością wciąż się cieszy praca w hotelach i właśnie temu zajęciu przyjrzymy się nieco bliżej

 • Czy wiesz, że...część 2

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dziś chyba nie ma osoby w Polsce, która sama by nie pracowała za granicą lub zna osobę, która pracowała - kogoś z rodzeństwa, wujka, kuzyna lub przyjaciela.

 • Czy wiesz, że…

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Ogólnie przyjęto postrzegać Wielką Brytanię jak kraj anglojęzyczny, co niewątpliwie jest prawdą, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że oprócz angielskiego na Wyspach funkcjonują jeszcze walijski, irlandzki i języki szkockie. Ich celtyckie pochodzenie sprawia, że są cennym obiektem badań językoznawców i nawet Tolkien wykorzystał ich niezwykłość w budowaniu historii Śródziemia.

 • Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak ludzie spędzają czas po pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Anglicy mają dwa sposoby na wypoczynek i odstresowanie się po pracy – wypić w pubie albo popracować w ogrodzie

 • Rozliczanie się z dochodu za granicą

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Niemal każdy, wyjeżdżający w celach zarobkowych pracownik myśli o tym, czy poradzi sobie na obcej ziemi w wielu kwestiach. Jedną z nich jest rozliczanie się z dochodu. Przepisy prawa bardzo często są trudne do zrozumienia przez laika, nie wspominając już o tym, że wyjeżdżając do Anglii, obejmuje nas również prawo brytyjskie.

  Wiedząc, że temat ten może spędzić sen z powiek wielu, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych informacji dotyczących rozliczania się z dochodów osób, które wyjechały do pracy za granicę.

 • Różnice kulturowe Anglia-Polska

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do pracy w Anglii, musimy pamiętać, że pokonujemy nie tylko granicę lądową czy językową, ale przede wszystkim kulturową. Nawet osoba biegle posługująca się angielskim może mieć problem ze zrozumieniem zachowań i odpowiedzi Brytyjczyków.

 • W jaki sposób wyjechać do pracy za granicę

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybrałeś już najbardziej odpowiadającą Ci ofertę pracy, załatwiłeś wszystkie formalności związane z zatrudnieniem, aż w końcu przychodzi moment, kiedy musisz ustalić, jaki środek lokomocji wybrać. Może to wydawać się błahostką, jednak dobrze jest zastanowić się i wybrać taki, który będzie ekonomiczny i bezpieczny. Nie oszukujmy się – czeka Cię długa droga, dlatego należy wziąć też pod uwagę komfort podróżowania. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie kilku metod transportu, dzięki którym możesz dostać się do docelowego miasta. Przedstawimy Ci wady i zalety poszczególnych środków, a także zwrócimy uwagę na koszty, z jakimi możesz się liczyć w przypadku każdego z nich.

 • Zawody na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jednym z najlepszych sposobów na szybkie zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy, jest wyjazd zarobkowy za granicę. Wśród najczęściej wybieranych lokalizacji są Wyspy Brytyjskie. Anglia lub Szkocja są świetnymi miejscami, w których nie tylko można dobrze zarobić, ale również poznać tamtejszą kulturę i, co równie ważne – podszlifować swój język. Niezależnie bowiem od perspektyw, jakie przed sobą stawiasz – język angielski przyda Ci się wszędzie.

 • Na ile dni wolnego można liczyć na święta Bożego Narodzenia 2016?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym każdy chce spotkać się ze swoją rodziną i radośnie spędzić ten okres. Na szczęście, zazwyczaj większość z nas ma wtedy wolne i może to właśnie zrobić. Na pewno jednak zastanawiacie się, jak to wszystko wygląda w Anglii. Wielu naszych rodaków myśli, że wykonywanie zadań na przykład w charakterze opiekunki osób starszych jest jednoznaczne z tym, że święta Bożego Narodzenia są również spędzane w pracy. Jak to jednak jest w rzeczywistości? Na ile dni wolnego w czasie tego świątecznego okresu mogą liczyć osoby, które zatrudnione są w tym państwie? Zapraszamy zatem do lektury.

 • Rodzaje urlopów w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielu osobom błędnie wydaje się, że praca za granicą w Anglii to konieczność wykonywania swoich obowiązków praktycznie od bladego świtu do późnej nocy. Niektórzy sądzą, że wyjazd do innego kraju wiąże się z koniecznością ciężkiej harówki i braku wolnego. Wiele osób obawia się, że praca za granicą to wykonywanie zadań nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w weekendy i dni, które teoretycznie powinny być wolne. Tak jednak nie jest, ponieważ każda osoba zatrudniona w tym kraju ma prawo do określonej ilości dni urlopu w ciągu każdego roku kalendarzowego. Z jakimi rodzajami urlopów można spotkać się w Anglii? Na ile dni wolnego mogą liczyć pracownicy zatrudnieni na stałe i sezonowo?

 • Domy opieki w Anglii - jaką pracę można w nich znaleźć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Niskie zarobki i często małe szanse na rozwój zawodowy sprawiają, że bardzo wielu Polaków decyduje się wyjechać za granicę, aby zarabiać znacznie większe pieniądze oraz przeżyć miłą przygodę. Na szczęście, aktualnie nie brakuje ofert pracy, które są atrakcyjne pod wieloma względami. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bardzo dużo naszych rodaków wyjechało na Wyspy Brytyjskie, aby wykonywać zadania w zlokalizowanych tam domach opieki. Na jaką pracę można liczyć w takich miejscach? Czy warto zdecydować się na taki ruch?

 • Kim jest Support Worker?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chcecie w najbliższym czasie wyjechać na Wyspy Brytyjskie w celach zarobkowych? Na taki krok decyduje się coraz więcej Polaków, ponieważ praca za granicą to szansa nie tylko na bardzo duże zarobki. To też niepowtarzalna okazja, aby przeżyć wspaniałą przygodę i poznać wiele interesujących osób. Nic więc dziwnego, że tak spora ilość obywateli naszego kraju wyjeżdża do Anglii. Macie podobne plany, lecz nie wiecie, na jaką pracę zdecydować się? Może zainteresuje Was oferta wykonywania zadań w charakterze Support Workera. Na czym polega ta praca? Jakie trzeba spełnić wymagania? Na jakie korzyści może liczyć osoba, która zdecyduje się na to stanowisko? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego wpisu.

 • Domiciliary care - co kryje się pod takim stanowiskiem?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coraz więcej kobiet decyduje się na wyjazd za granicę. Oczywiście, interesuje ich godziwa praca. Anglia to zaś kraj, który daje w tym aspekcie wiele możliwości. Panie posiadające odpowiednie umiejętności mogą wykonywać zadania na przykład w charakterze opiekunki osób starszych. Wiąże się to nie tylko z wysokimi zarobkami, ale również z okazją na poznanie nowego państwa, ludzi czy panującej tam kultury. Ostatnio coraz popularniejszym zawodem staje się opiekunka środowiskowa (domiciliary care). Na czym polega wykonywanie zadań w tej roli oraz kto może ubiegać się o takie stanowisko?

 • Czy zabrać ze sobą dziecko do Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wiele matek chciałoby podjąć pracę za granicą (na przykład w charakterze opiekunki do osób starszych). Niektóre panie nie chcą jednak zostawiać swoich rodzin w Polsce. Dobra agencja pośrednictwa pracy daje szansę na znalezienie intratnych ofert, ale to od danej kobiety zależy czy finalnie się na nie zdecyduje. Paniom zazwyczaj bardzo ciężko jest rozstać się ze swoimi dziećmi. Na pewno jedną z opcji jest zabranie pociech ze sobą do Anglii, ale czy jest to dobre rozwiązanie?

 • Kiedy jest najwięcej pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Masz zamiar wykonywać zawód w charakterze opiekunki osób starszych? Interesuje Cię właśnie taka praca za granicą, ale nie wiesz dokładnie, kiedy jest na nią największe zapotrzebowanie? W takim razie bardzo dobrze, że trafiłaś na naszą stronę, ponieważ po przeczytaniu dzisiejszego wpisu będziesz już we wszystkim doskonale zorientowana.

 • Samochód w Anglii - jak ubezpieczyć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Cię praca w Anglii od zaraz, ale kompletnie nie wiesz czy sobie poradzisz? Masz sporo wątpliwości na temat codziennego sposobu poruszania po ulicach Twoim samochodem? Nie wiesz, jak ubezpieczyć auto, aby wszystkie formalności były odpowiednio załatwione? W związku z tym, postanowiliśmy napisać artykuł dotyczący właśnie tej kwestii.

 • Opiekunka LIVE IN CARE - wady i zalety

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Niektórzy uważają, że wykonywanie zadań w roli opiekunki do osób starszych to ciężka praca. Anglia to jednak państwo, w którym naprawdę warto to robić. Można nie tylko solidnie wzbogacić się, ale też poznać nową kulturę i obyczaje Brytyjczyków. Wiele kobiet decyduje się na pracę w roli Live in Care i generalnie są zadowolone. Masz zamiar w najbliższym czasie też spróbować się w tym zawodzie? W takim razie powinnaś poznać największe wady i zalety.

 • Jak wymienić polskie prawo jazdy na angielskie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Masz zamiar w najbliższym czasie wyjechać do pracy za granicę, ponieważ chcesz wykonywać zadania w charakterze opiekunki osób starszych? To bardzo dobra decyzja, ponieważ możesz poznać nie tylko wspaniałych ludzi, ale też zarobić dużo gotówki, która przyda Ci się na bieżące wydatki i w przyszłości. Musisz jednak bardzo dokładnie przygotować się do takiego wyjazdu. Jedną z kwestii, o której nie możesz zapomnieć, jest prawo jazdy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak szybko wymienić ten dokument, który bez wątpienia przyda Ci się na brytyjskich ulicach.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij