Co można znaleźć w Plymouth

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Informacje o tym, że na terenie obecnego Plymouth zamieszkiwali ludzie, pochodzą z epoki brązu. Samodzielnym miastem Plymouth stało się w XII wieku.  Początkowo miasto Plymouth było małą wioską o nazwie Sutton, która była znana tylko ze względu na korzystne położenie. To korzystna Geografia dała impuls do tego, że stopniowo wieś przekształciła się w miasto portowe. Za oficjalną datę założenia miasta uważa się rok 1086 – wówczas Wieś Sutton otrzymała nazwę Plymouth, co w tłumaczeniu oznacza "ujście rzeki Plymouth".  Epoka średniowiecza była dla Plymouth synonimem słowa "handel", ponieważ inne procesy w gospodarce, z wyjątkiem tych związanych z handlem, nie miały miejsca.

Podczas renesansu i rewolucji przemysłowej mieszkańcy Plymouth brali aktywny udział w bitwach morskich przeciwko europejskim flotom. W mieście można zobaczyć pomnik Francisa Drake ' a, który był dowódcą floty wojennej, a także pomnik stela marynarzy walczących z hiszpańską armadą pod koniec XVI wieku. Nawiasem mówiąc, to właśnie z portu morskiego w Plymouth wyruszył w podróż dookoła świata wspomniany wcześniej Francis Drake. Dzięki odkryciom marynarza podjęto decyzję o założeniu kolonii Plymouth w Nowym Świecie. Najlepiej prezentuje życie tamtych czasów zachowana praktycznie w pierwotnej formie do dnia dzisiejszego dzielnica Barbican. Spacerując po brukowanych uliczkach, można zobaczyć konstrukcje z muru pruskiego, wiele zabytkowych budynków z różnych epok. Twierdza Królewska, Latarnia Morska Smeetons Tower, Fort Crownhill-wszystkie te budowle zostały wzniesione w okresie wiktoriańskim, kiedy miasto wymagało maksymalnej ilości sił obronnych.

Na początku XX wieku utworzono Hrabstwo Plymouth o statusie "city", które połączyło Stoneheis, Devonport i właściwie sam Plymouth. Jednostką unitarną w ramach Hrabstwa Devon miasto zostało w 1998 roku.

Miasto jest obmywane cieśniną kanału La Manche na południowym zachodzie. Leży na półwyspie Kornwalia, graniczy z hrabstwem Devon.  Z jednej strony rozciąga się malownicza dolina rzeki Taimar, a z drugiej-krajobrazowe piękno parku Dartmoor. Średnia temperatura latem wynosi około 19°C, a zimą - 4°C.

Plaże w Plymouth są typowym miejscem wypoczynku dla windsurferów i tych, którzy preferują obiekty o wyjątkowym pięknie.

Terytorium rezerwatu Datmoor jest równa prawie 1000 kilometrów kwadratowych. Miejsce to jest bagniste, tereny pokryte warstwą plawy, skrzypów i paproci. Wszędzie są wysokie granitowe wzgórza. Mieszkańcy parku to kucyki Dartmoor, które z pewnością zachwycą dzieci. Niezwykła atmosfera parku Dartmoor jest znana z inspiracji wielu znanych osobistości.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij