Blog

 • Praca w Anglii po Brexit w 2021

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wiele osób zadaje nam pytanie czy praca w Anglii w 2021 po Brexit będzię nadal możliwa. Naszym zdaniem TAK

 • Miasto Gloucester

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Gloucester, miejscowość w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire. Gloucester zawdzięcza swoją formację z czasów rzymskiego podboju Brytanii.

 • Miasto Exeter

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Exeter to miejscowość w Anglii, w hrabstwie Devonshire. Miasto leży nad brzegiem żeglownej rzeki Aix, 15 km od jej ujścia do kanału La Manche. Miasto liczy 119 tys.

 • Miasto Preston

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Preston to miasto w Anglii, w hrabstwie Lancashire. Miasto leży nad rzeką Ribble, w pobliżu ujścia jej do Morza Irlandzkiego. Preston zamieszkuje 129,6 tys. W Preston znajduje się koncern lotniczy BAE Systems, a także przedstawicielstwo Westinghouse Electric Company — firmy specjalizującej się w energetyce jądrowej. W mieście znajduje się jedna z fabryk firmy Zebra Technologies.

 • Miasto Norwich

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jedno z pięciu największych miast Anglii normańskiej, Norwich służyło jako rozległy rynek krajowy dla wschodnioangielskich producentów odzieży i tkanin, których produkty przybywały tu rzeką i były eksportowane na kontynent.

 • Walsall nie mylić z Warsaw :)

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Walsall jest dużym miastem przemysłowym w West Midlands w Wielkiej Brytanii. Leży na północny zachód od Birmingham i na wschód od Wolverhampton.

 • Telford

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Telford to miejscowość w Anglii, w hrabstwie Shropshire, która znajduje się w regionie West Midlands i jest zdecydowanie uważana za największe miasto hrabstwa Shropshire, zamieszkane przez około 130 000 osób.

 • York - perła północnej Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  York – najbardziej fascynujące miasto w północnej Anglii. Jest to miejsce, którego historia, jak powiedział Jerzy VI, "jest historią Anglii". Choć jest to niewielka przesada, ale odzwierciedla znaczenie miasta, które od wieków stało w sercu życia religijnego i politycznego kraju, a przed rewolucją przemysłową było drugim po Londynie pod względem liczby ludności i znaczenia. W dzisiejszych czasach nad miastem panuje bardziej prowincjonalny duch, z wyjątkiem lata, kiedy York czuje się jak miejsce dziedzictwa historycznego na służbie turystów

 • Miasto Northampton

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Rozciągający się na północ od brzegów rzeki Nin, Northampton  jest przeciętnym nowoczesnym miastem, którego wygląd w dużej mierze ukrywa jego starożytną przeszłość. W średniowieczu było to jedno z najważniejszych ośrodków środkowej Anglii, kwitnące skrzyżowanie handlowe, którego zamek, teraz zniszczony, był popularnym miejscem postoju podróżujących szlachciców.

 • Dlaczego warto przyjechać do Stoke-on-Trent

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Stoke-on-Trent - miasto w Anglii, w hrabstwie Staffordshire, nad rzeką Trent. Powstał w 1910 roku przez połączenie miasteczek Longton, Fenton, Hunley, Berslam, Tunstall i właściwie Stoke-on-Trent, a także okolicznych wiosek, otrzymując nazwę od miasta, w którym znajdował się główny dworzec kolejowy.

 • Co można znaleźć w Plymouth

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Plymouth-miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie South West Devon. Jego niektóre historyczne miejsca i Dolina rzeki Teimar są wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO. Wiele osób zauważa, że Plymouth ma nietypową atmosferę dla Anglii. Może dlatego to spokojne i piękne miasto stało się ulubionym miejscem wypoczynku Arthura Conana Doyle ' a i Agathy Christie?

 • Przejażdźka do Coventry

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Ten nowoczesny kurort położony jest w pobliżu Londynu i jest najważniejszym historycznym centrum Anglii. Był uwielbiany przez szkocką królową Marię, Lady Godiva i rojalistów żyjących za czasów Henryka VIII. Pod koniec XIX wieku zaczęto tu produkować doskonałe zegarki, produkować najlepsze w Europie maszyny do szycia i rowery. Miasto mocno ucierpiało podczas II Wojny Światowej, ale potem powstało z popiołów jak legendarny ptak Feniks i tylko umocniło status dużego obszaru przemysłowego.

 • Wizyta w Bradford

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  U podnóża Gór Pennińskich w hrabstwie West Yorkshire (Anglia) znajduje się jedno z większych i najstarszych miast Wielkiej Brytanii — Bradford. Zasiedlone jeszcze w czasach saskich miasto zostało całkowicie zniszczone w czasie najazdu Normanów, ale potem odbudowane ponownie. Stopniowo miasto powiększało się dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na wytwarzaną tu wełnę i wyroby wełniane. A w latach rewolucji przemysłowej nosił tytuł "wełnianej stolicy świata". Dzięki miejscowemu piaskowcowi, a także węglowi i żelazowi powstało tu wiele fabryk, w tym Fabryka Listera (największa fabryka jedwabiu na świecie). Jej komin jest nadal widoczny z różnych dzielnic Bradford.

 • Dlaczego warto odwiedzić Leeds

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Stolica handlowa Yorkshire i jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju, Leeds  przeszło radykalną transformację w ostatnich latach. Miasto zaczęło przeżywać odrodzenie jako szybko rozwijające się centrum finansowe, handlowe i kulturalne. Dawniej było to miasto targowe, w czasach średniowiecza mnisi z pobliskiego Opactwa Kirkstall handlowali tu wełną. W XVIII wieku pojawienie się kanałów i innowacji technologicznych, takich jak wykorzystanie mocy pary wodnej, doprowadziło do rozwoju przemysłu budownictwa domków jednorodzinnych.

 • Przyjedź do Sheffield

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Drugie miasto Yorkshire, Sheffield, pozostaje nierozerwalnie związane z przemysłem stalowym, w szczególności z produkcją wysokiej jakości sztućców.

 • Derby

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Derby to główne miasto w hrabstwie Derbyshire w Anglii, z liczbą ludności około 250 tysięcy osób. Derby jest kolebką rewolucji przemysłowej na świecie. W 1717 roku została tutaj otwarta pierwsza jedwabna fabryka Lombe. Wraz z pojawieniem się w mieście kolei, miasto stało się także ośrodkiem przemysłu ciężkiego kraju.  I dziś Derby pozostaje ważnym ośrodkiem przemysłowymw Anglii: tutaj znajdują się fabryki produkcji silników lotniczych Rolls-Royce, produkcji lokomotyw kolejowych, siedziba Toyota Manufacturing.

 • Nottingham to całkiem fajne miejce

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Nottingham to nowoczesna metropolia, w której, bez względu na szybki rozwój przemysłu i urbanistyki, udało się zachować cenne zabytki architektury. Miasto często jest  nazywane kulturalną stolicą Anglii, a z powodu liczne centróe handlowych i sklepów nazywane jest również stolicą zakupów.

 • Maidenhead to też fajne miasto do pracy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Szukacie pracy w Anglii dla par ? A może by tak odwiedzić Maidenhead.

 • High Wycombe

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeżeli szukacie pracy na wakacje w Anglii to warto poczytać o miastach w UK w których posiadamy oferty pracy.

 • Wizyta w Worcester

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do pracy do Anglii dla par można połączyć ze zwiedzaniem interesujących angielskich miast.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2024
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij