Blog

 • Wizyta w Bradford

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  U podnóża Gór Pennińskich w hrabstwie West Yorkshire (Anglia) znajduje się jedno z większych i najstarszych miast Wielkiej Brytanii — Bradford. Zasiedlone jeszcze w czasach saskich miasto zostało całkowicie zniszczone w czasie najazdu Normanów, ale potem odbudowane ponownie. Stopniowo miasto powiększało się dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na wytwarzaną tu wełnę i wyroby wełniane. A w latach rewolucji przemysłowej nosił tytuł "wełnianej stolicy świata". Dzięki miejscowemu piaskowcowi, a także węglowi i żelazowi powstało tu wiele fabryk, w tym Fabryka Listera (największa fabryka jedwabiu na świecie). Jej komin jest nadal widoczny z różnych dzielnic Bradford.

 • Przejażdźka do Coventry

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Ten nowoczesny kurort położony jest w pobliżu Londynu i jest najważniejszym historycznym centrum Anglii. Był uwielbiany przez szkocką królową Marię, Lady Godiva i rojalistów żyjących za czasów Henryka VIII. Pod koniec XIX wieku zaczęto tu produkować doskonałe zegarki, produkować najlepsze w Europie maszyny do szycia i rowery. Miasto mocno ucierpiało podczas II Wojny Światowej, ale potem powstało z popiołów jak legendarny ptak Feniks i tylko umocniło status dużego obszaru przemysłowego.

 • Dlaczego warto odwiedzić Leeds

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Stolica handlowa Yorkshire i jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju, Leeds  przeszło radykalną transformację w ostatnich latach. Miasto zaczęło przeżywać odrodzenie jako szybko rozwijające się centrum finansowe, handlowe i kulturalne. Dawniej było to miasto targowe, w czasach średniowiecza mnisi z pobliskiego Opactwa Kirkstall handlowali tu wełną. W XVIII wieku pojawienie się kanałów i innowacji technologicznych, takich jak wykorzystanie mocy pary wodnej, doprowadziło do rozwoju przemysłu budownictwa domków jednorodzinnych.

 • Przyjedź do Sheffield

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Drugie miasto Yorkshire, Sheffield, pozostaje nierozerwalnie związane z przemysłem stalowym, w szczególności z produkcją wysokiej jakości sztućców.

 • Nottingham to całkiem fajne miejce

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Nottingham to nowoczesna metropolia, w której, bez względu na szybki rozwój przemysłu i urbanistyki, udało się zachować cenne zabytki architektury. Miasto często jest  nazywane kulturalną stolicą Anglii, a z powodu liczne centróe handlowych i sklepów nazywane jest również stolicą zakupów.

 • Derby

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Derby to główne miasto w hrabstwie Derbyshire w Anglii, z liczbą ludności około 250 tysięcy osób. Derby jest kolebką rewolucji przemysłowej na świecie. W 1717 roku została tutaj otwarta pierwsza jedwabna fabryka Lombe. Wraz z pojawieniem się w mieście kolei, miasto stało się także ośrodkiem przemysłu ciężkiego kraju.  I dziś Derby pozostaje ważnym ośrodkiem przemysłowymw Anglii: tutaj znajdują się fabryki produkcji silników lotniczych Rolls-Royce, produkcji lokomotyw kolejowych, siedziba Toyota Manufacturing.

 • High Wycombe

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeżeli szukacie pracy na wakacje w Anglii to warto poczytać o miastach w UK w których posiadamy oferty pracy.

 • Maidenhead to też fajne miasto do pracy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Szukacie pracy w Anglii dla par ? A może by tak odwiedzić Maidenhead.

 • Wizyta w Worcester

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do pracy do Anglii dla par można połączyć ze zwiedzaniem interesujących angielskich miast.

 • Wyjazd do Saford

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to nie tylko praca od rana do wieczora. Czasami warto również coś zwidzić.

 • Praca w branży hotelarskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli interesujesz się hotelarstwem lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem turystyki to praca w hotelach w Anglii może okazać się dla ciebie ważnym elementem w zrozumieniu tej branży.

 • Praca i nauka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Decydując się na pracę w Wielkiej Brytanii, przede wszystkim, bierzemy pod uwagę zarobki, warunki wyżywienia i zakwaterowania. To zrozumiałe.

 • Żelazna Dama brytyjskiej polityki

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W historii Wielkiej Brytanii było wiele osobistości, które wpłynęły na rozwój tego kraju. Wśród nich niewątpliwie należy podkreślić rolę Margaret Thatcher, której praca dla Anglii szła w parze z prawdziwym oddaniem dla swojej misji.

 • Сo kryje Cheltenham?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Cheltenham to angielski kurort, z liczbą ludności siegajaca 120 tysięcy osób, w hrabstwie Gloucestershire w Anglii.

 • Działalność charytatywna rodziny królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Królowa  Elżbieta II niewątpliwie jest bardzo zapracowaną osobą  a to dlatego, że wykonuje swoją pracę w Anglii jak i poza jej granicami.  Jak na swój zaawansowany wiek królowa  wciąż posiada wiele obowiązków i nie myśli przechodzić na emeryturę. Należy pamiętać, że oprócz obowiązków państwowych królowa oraz członkowie jej rodziny aktywnie zajmują się dobroczynnością

 • Jak się zaaklimatyzować w nowym miejscu?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do innego kraju z zamiarem osiedlenia się w nim na stałe lub na pewien okres zazwyczaj łączy się z niepokojem i stresem.  Jest zbyt wiele niewiadomych, które staramy się przeanalizować i lepiej przygotować się do wyjazdu.  Jeśli wyjeżdżamy do pracy w Anglii i nie mamy na miejscu nikogo znajomego, to dodatkowo zaczynamy się martwić o to, gdzie będziemy żyć. Całe szczęście wielu angielskich pracodawców może pomóc z poszukiwaniem mieszkania lub mają własne mieszkania pracownicze i wtedy sprawa sama się rozwiązuje.  Jak się w takim razie przygotować do takiego wyjazdu i co zrobić, żeby szybko poczuć się komfortowo w nowym otoczeniu?

 • Jakie książki warto przeczytać przed wyjazdem do pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Prawie każda praca wiąże się z nowym początkiem – nowym miejscem, nowymi obowiązkami i nowymi znajomymi. W przypadku pracy w Anglii wkraczamy również w nową kulturę i dlatego bywa trudniej nawiązać nową znajomość. Czasem potrzebny jest temat, żeby zacząć small talk. Jednym z tematów mogą być książki i dlatego przygotowaliśmy dla was krótki przegląd niektórych książek, które warto przeczytać.

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Skarby Dorchester

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Ogrody zoologiczne Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Podróże po Wielkiej Brytanii  zawsze gwarantują niezapomniane wrażenia.  Atmosfera tego kraju przyciaga jak magnes nie tylko samych Brytyjczyków, ale przede wszystkim turystów z zagranicy bądź osoby poszukujące pracy w Anglii. Oczywiście, w trakcie wakacji liczba odwiedzających Wyspy znacznie się zwiększa, co może  utrudniać zwiedzanie niektórych miejsc. Ale jeśli mamy juz za sobą zwiedzanie zabytków takich jak most Tower, Big Ben, pałac Buckingham, Baker street lub innych słynnych miejsc to warto pomyśleć o czymś innym i wraz z całą rodziną wybrać się do ogrodu zoologicznego. W Wielkiej Brytanii jest ich naprwde sporo i swoim rozmachem naprwde robią wrażenie.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2020
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij