Dlaczego Polacy pozostają w Wielkiej Brytanii?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Praca w Anglii stała się już nie luksusem z pojedynczymi przypadkami, ale zjawiskiem na szeroką skalę.  Polacy z czasem stali się największą mniejszością narodową w Londynie.  Ten trend od pewnego czasu się ustabilizował i jakby zrobił nieduży krok w tył. W ciągu ostatnich dwóch lat wielu rodaków postanowiło wrócić do kraju zachęcani nowymi pakietami socjalnymi i wzrostem gospodarczym w kraju, co wpłynęło na zdecydowane zmniejszenie skali bezrobocia. Jednakże są i tacy, którzy już nie wyobrażają sobie życia poza Wielką Brytanią. Dlaczego?

 

1) Pieniądze

Praca w Anglii zdecydowanie nadal jest lepiej płatna niż w Polsce i osoba nawet z przeciętnymi zarobkami potrafi normalnie funkcjonować. Po prostu może pozwolić sobie na więcej rzeczy, a nie oszczędzać z braku środków.

 

2) Wieloaspektowe poczucie wolności

Wielka Brytania jako kraj wielokulturowy jest bardzo tolerancyjna i przyzwyczaiła się do nietypowych zachowań. W Polsce życie społeczne i kontakty międzyludzkie są oparte na dość konserwatywnym gruncie i dlatego może być dla kogoś organiczeniem.

 

3) Obsługa

Wielu Polaków mieszkających na Wyspach potwierdza, że obsługa w restauracji, zwykłej kawiarni czy sklepie jest na wyższym poziomie i dzięki temu, stwarza wrażenie, że wszędzie jest się mile widzianym.

 

4) Język angielski i wielokulturowość

Osoby z dusza podróżnika czują się w wielonarodowym Londynie jak w podróży dookoła świata. Mieszanka narodowościowa stolicy Wielkiej Brytanii jest naprawdę wyjątkową. Osoby, które wyjechały z zamiarem nauki języka muszą być zadowolone, bo gdzież indziej uczyć się angielskego niż na ulicach Londynu.

 

Wiele na to wskazuje, że Anglia wciąż będzie popularnym kierunkiem wśród Polaków. Ale to już będzie nowa, bardziej świadoma fala emigracji. Nowe pokolenie, które wyrosło w Unii Europejskiej  zna lepiej język, aktywnie podróżuje i nie ma ograniczających przekonań swoich rodziców. Dlatego można sądzić, że szybciej odnajdą się na brytyjskim rynku pracy i będą aspirować na coraz wyższe stanowiska.

 

 

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij