Dlaczego warto odwiedzić Leeds

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

W Leeds szybko rozpoczął się boom liczby narodzin, który przewyższał możliwości dostosowania się do rosnącej populacji. W czasach, gdy fabrykanci rozwijali swój biznes, miasto zyskało reputację „surowego miasta”. W 1847 roku Charles Dickens nazwał Leeds jednym z najbrzydszych miejsc znanych mu. Obecnie odnowione sklepy, restauracje, bary i kluby są jednym z celów wizyty w nowoczesnym Leeds. Przez długi czas był także lokalnym centrum kulturalnym, domem dla Opery "Opera North", słynnego Teatru West Yorkshire Playhouse i odbywającego się co trzy lata Międzynarodowego Konkursu Muzycznego, uważanego za jedno z najbardziej znanych wydarzeń muzycznych na świecie.

Muzea zaczynają się od imponującej królewskiej zbrojowni (Royal Armouries), która mieści narodową broń i kolekcję zbroi, a Miejska Galeria Sztuki (City Art Gallery) mieści jedną z najlepszych kolekcji sztuki brytyjskiej XX wieku poza Londynem. Samo miasto zasługuje na to, aby poświęcić większość czasu, począwszy od dwóch dni lub więcej, jeśli planujesz zobaczyć którekolwiek z atrakcji na świeżym powietrzu, w tym niesamowite Muzeum Medyczne Thackray, średniowieczne opactwo Kirstall i kolekcję dzieł sztuki na terenie tudoro-jakobickiego domu Temple Newsam.

Angielskie miasto Leeds może służyć jako baza wypadowa do zwiedzania najciekawszych zabytków West Yorkshire w Anglii, w szczególności Harewood – jednego z najpiękniejszych georgiańskich pałaców, który sam w sobie zasługuje na cały dzień zwiedzania. Dwa inne wypady poza miasto są równie interesujące, w zależności od twoich zainteresowań – do narodowego muzeum górnictwa węgla kamiennego (National Coal Mining Museum) lub do  Parku Rzeźby Yorkshire (Yorkshire Sculpture Park), który jest największym w kraju muzeum rzeźby Henry 'ego Moore' a i Barbary Hepworth.

Liczba miejsc w Leeds gdzie można zjeść poza domem znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Wiele starych magazynów i młynów zbożowych zostało przerobionych na restauracje i kawiarnie szybkiej obsługi. Działające przez całą noc baro-kawiarnie zalały całe centrum miasta. Najlepsze puby w mieście to wiktoriańskie domy, w których specjalizuje się Leeds.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij