Dlaczego warto przyjechać do Stoke-on-Trent

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Obecnie miasto jest zarządzane przez Radę składającą się z 60 radnych reprezentujących 20 okręgów.

Przemysł miejski stanowi ponad 80 procent produkcji porcelany i fajansu w Wielkiej Brytanii. Dało to powód, by nazywać Stoke-on-Trent i jego okolice "okręgiem garncarskim".

Część zabytków miasta związana jest z główną gałęzią jego przemysłu. Goście miasta będą zainteresowani ceramicznym centrum, miejskim muzeum ceramiki, którego kompozycje wystawowe opowiadają o historii miasta i jego teraźniejszości, a także etrurskim muzeum przemysłowym. W tym ostatnim znajduje się jedyny w Anglii działający egzemplarz garncarskiego młyna parowego.

Około kilkanaście kilometrów od Stoke-on-Trent znajduje się Elton Towers, największy park rozrywki w Wielkiej Brytanii, stylizowany na ducha amerykańskiego filmu "Piraci z Karaibów". Park słynie z gigantycznego akwarium, którego objętość wynosi ponad milion litrów. Zawiera ponad 300 gatunków różnych mieszkańców oceanu. Aby odwiedzający mogli zobaczyć je w szczegółach, pod akwarium jest położony tunel dla pieszych.

Każdego roku od 25 do 28 października w mieście odbywa się festiwal piwa, który gromadzi do pół miliona uczestników.

Miasto nie może pochwalić się atrakcjami architektonicznymi, ale około dziesięciu kilometrów na północ od Stoke-on-Trent jest Little Morton Hall - dwór, zbudowany w epoce Tudorów.

W Stoke-on-Trent jest dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, znajduje się w niej ponad piętnaście hoteli.

Mają tu siedzibę dwie profesjonalne drużyny piłkarskie-Port Vale i Stoke City.

Wśród znanych tubylców miasta są piłkarz Stanley Matthews, założyciel heavy metalowego zespołu Motörhead i basista Ian Fraser Kilmister, muzyk i wykonawca Robbie Williams, producent i gitarzysta znanego zespołu Guns N ' Roses Slash, pierwszy i ostatni kapitan niesławnego liniowca Titanica, Edward John Smith.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij