High Wycombe

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

High Wycombe jest niewielkim miastem w hrabstwie Buckinghamshire, z liczbą ludności około 120 tysięcy osób. Jest drugim co do wielkości w hrabstwie po Milton Keynes.

Nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki Wy i staroangielskiego słowa combe – dolina, pokryta lasem. Na miejscu miasta, na początku naszej ery znajdowała się willa rzymska. Pierwsza pisemna wzmianka o mieście pochodzi z 970 roku, w 1222 roku miastu nadano status miasta i stał się centrum produkcji i sprzedaży koronki i tkanin z lnu.  W XIX wieku Wycombe przekształcił się w ośrodek przemysłu meblarskiego kraju i koncentruje się głównie na produkcji krzeseł.

 Przemysłowa przeszłość miasta ma odzwierciedlenie w herbie i motto miasta "Industria ditat" - "przemysł wzbogaca". W okresie powojennym centrum miasta zostało znacznie przebudowane, liczne zabytkowe budynki zostały rozebrane, w zamian zostały zbudowane centra handlowe i wielokondygnacyjny parking. W Wycombe znajdują się fabryki mebli Stewart Linford, a w muzeum fabryki znajduje się ekspozycja zabytkowych windsorskich krzeseł i urządzeń do ich produkcji. W mieście znajdują się zakłady Swan (produkuje bibułkę papierosową, filtry i zapałki) i VERCO (produkuje meble biurowe). W mieście znajduje się także produkcja papieru, tworzyw sztucznych i odzieży. W centrum miasta, zwłaszcza na High street zachowały się budynki z XVIII - XIX wieku, w tym ratusz i kościół Wszystkich Świętych, założony w 1086 roku i przebudowany w XVIII-XIX wieku.

Miasto Wycombe jest miejscem narodzin brytyjskiego premiera Benjamina Disraeli. Posiadłość Hughenden Manor, którą szczególnie warto zobaczyć, znajduje się na obrzeżach miasta i jest to trzypiętrowy dom otoczony pięknymi ogrodami i otwarty dla publiczności przez cały rok.

W centrum High Wycombe znajduje się stacja kolejowa, która zapewnia bezpośrednie połączenie z Londynem (26 min) i Birmingham (1 godzina 30 minut). Dworzec autobusowy obsługuje połączenia w Oxford (40 minut) oraz lotniska Luton (1 godzina 30 minut) oraz Stansted (3 godziny).

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij