Jak otworzyć konto bankowe w UK ? Co to jest aplikacja Monese ?

 

Jeżeli wyjeżdżasz do pracy do hotelu w Anglii a nie posiadasz konta bankowego w UK wówczas polecamy aplikację Monese. Aplikacja jest darmowa i dostępna na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Aplikacja ta zawiera dane które posiada każdy brytyjski bank: sort code oraz numer konta. Dzięki temu nie jest potrzebne otwarcie konta w prawdziwym banku a po podaniu sort code i numeru konta wypłaty trafiają na wirtualny portfel. Jest to opcja głównie dla osób które planują wyjazd do UK na max 3 miesiące i nie mają czasu lub ochoty na wizytę w banku. Z opini od kandydatów którzy wyjechali do pracy w Anglii dzięki nam wiemy, że aplikacja ta cieszy się bardzo dużą popularnością.

 

 Jak otworzyć konto bankowe w UK ?

 Załóżmy, że otrzymałaś pracę w hotelu jako pokojówka i Twój pracodawca chce abyś otworzyła konto bankowe ponieważ nie ufa Monese i chce abyś posiadała normalne konto. Aby otworzyć konto bankowe w Anglii musisz posiadać jeden dokument tożsamości oraz proof of address czyli

dowód miejsca zamieszkania w Anglii. Taki proof of address czyli potwierdzenie miejsca zamieszkania otrzymasz od hotelu w Anglii w formie listu który okazujesz bankowi. W liście tym pracodawca na firmowym papierze potwierdza adres Twojego zamieszkania na czas wykonywanej pracy.

Niestety po tzw Brexicie przepisy nieco się zmieniły i obecnie aby otworzyć konto bankowe w Wielkiej Brytanii należy posiadać National Insurance Number czyli numer ubezpieczenia społecznego. Do czasu otrzymania numery NIN wypłaty otrzymuję się w gotówce jeżeli odbywają się co tydzień

lub w formie czeku jeżeli wypłaty są miesięczne. 

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2024
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij