Kilka zasad królewskiego protokołu

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:
  1. Kto pierwszy zaczyna rozmowę?

Według protokołu to członek rodziny królewskiej jako pierwszy podchodzi do swojego rozmówcy i zaczyna konwersację. Ta zasada jest często naginana w przypadku oficjalnych wizyt za granicą, kiedy to prezydent innego kraju wyciąga rękę na powitanie jako pierwszy, gdyż występuje w charakterze gospodarza.

  1. Czy wolno dotykać?

Protokół zabrania dotykania Elżbiety II i innych członków rodziny królewskiej oprócz oficjalnych powitań. Nie wolno obejmować czy klepać po ramieniu. Tego typu zachowanie uważane jest za duży brak taktu i królowa Elżbieta II bardzo tego nie lubi. Jej wnukowie William i Harry odnoszą się do tej zasady dość elastycznie.

  1. Dlaczego zabiera się czarny strój w podróż zagraniczną?

Członkowie rodziny królewskiej muszą być przygotowani na każdą okoliczność, nawet na śmierć królowej lub innego członka rodziny. Właśnie z tego względu podczas wyjazdów zagranicznych krewni królowej mają zawsze ze sobą czarny strój.

  1. Czy mogą podróżować razem?

Tak jak w przypadku głów państw następcy korony w linii prostej nie mogą podróżować razem. Ciągłość dziedziczenia musi zostać zachowana i właśnie dlatego, Książę Karol nie może podróżować razem z Wiliamem i Harrym, a w przyszłości, Książę Wiliam nie będzie jeździł razem ze swoim pierworodnym synem Jerzym.

  1. Dlaczego trzeba jeść szybko?

Podczas oficjalnych bankietów królowa nie tylko jako pierwsza wchodzi do pomieszczenia, ale też oficjalnie daje sygnał do rozpoczęcia uczty. Trzeba jednak pamiętać, że gdy królowa kończy posiłek to i wszyscy pozostali przy stole muszą zrobić to samo.

Każdy z nas ma jakieś marzenia, na przykład, znaleźć pracę w Anglii od zaraz, nauczyć się nowego języka czy zostać członkiem królewskiej rodziny. To ostatnie marzenie, choć wydaje się naprawdę pociągające, to zawsze należy pamiętać, że oprócz wygodnego życia i dostatku rodzina królewska to dobrze wyreżyserowana sztuka i jej zasad należy przestrzegać, choć czasem może być naprawdę trudno.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij