Kulturowe symbole Wielkiej Brytanii

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:
  1. Stonehenge

Najbardziej popularny symbol kulturowy Anglii. Już wcześniej była o nim mowa na naszym blogu. Niewatpiwie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc  Wielkiej Brytanii. Istota tej budowli nigdy w pełni nie została wyjaśniona i jest źródłem wielu legend i mitów.

  1. Angel of the North

Anioł Północy – jest największym wizerunkiem anioła na świecie. Nie jest może tak znany jak Stonehenge, ale naprawdę robi wrażenie. Rozpiętość jego skrzydeł wynosi 54 metry i wysoki jest na 20 metrów. Rzeźba znajduje się niedaleko od drogi A1 i A167 w Tyneside. Same skrzydła są nachylone pod niewielkim kątem co daje złudzenie obejmowania wszystkich tych, którzy stoją przed nim.

  1. Alicja w Krainie Czarów

Z całej plejady arcydzieł angielskiej literatury to właśnie Alicja  powinna znaleźć się na liście kulturowych symboli Anglii. Ta książka miała wpływ na niejedno pokolonie i odegrała znacząca rolę w kształtowaniu całego gatunku fantasy.

  1. Czerwony Autobus AEC Routemaster.

O tym najbardziej rozpoznowalnym autobusie Londynu pisaliśmy już wcześniej, ale należy podkreślić, że jego znaczenie jest znacznie szersze. Wizerunek czerwonego autobusu znajduje się na wielu pocztówkach, rysunkach czy dziecięcych skarbonkach.

  1. Portret Henryka VIII

Portret Henryk VIII autorstwa Hansa Holbeina niewątpliwie jest jednym z symboli Anglii, nie tylko dlatego, że przedstawia jednego z najbardziej znanych władców w historii Zjednoczonego Królestwa, ale także dlatego, że malarz potrafił oddać naturę samego monarchy.

  1. Sztuki Szekspira

Makbet, Hamlet, Otello, Król Lir, Romeo i Julia do tej pory mają istotny wpływ na światową kulturę, zwłaszcza literaturę. Postaci wykreowane w tych sztukach przez Szekspira zna cały świat i nieprzerwanie się nimi fascynuje.

 

Praca w Anglii to nie tylko możliwość zarobienia lepszych pieniędzy, ale sama w sobie może być po prostu o wiele ciekawsza jeśli będziemy znać symbole tego kraju.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij