Kurorty Weymouth

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Weymouth to nadmorskie miasto w cieśninie La Manche, w hrabstwie Dorset, w Anglii. Gospodarka Weymouth opiera się na turystyce i sektorze usług. Ciągłe zainteresowanie turystów miastem ma pozytywny wpływ na zatrudnienie miejscowej ludności, gdzie bezrobocie zmierza do zera, szczególnie w miesiącach letnich. Miasto położone jest w malowniczym porcie i jest bramą do  przepięknego Jurajskiego Wybrzeża . W porcie Weymouth znajdujasię liczne promy wycieczkowe i prywatne jachty. Pierwsza wzmianka o Weymouth odnosi się do 1252 roku, kiedy zaczął rozwijać się port morski przez który przebiegał handel wełną. Naukowcy sugerują, że poprzez port Melcombe Regis, który istniał w miejscu dzisiejszego miasta, w Anglii w 1348 roku przyszła epidemia dżumy – Czarnej śmierci. W XVI wieku na rozkaz króla Henryka VIII  zostały zbudowane dwa forty obronne w celu ochrony południa Dorset od zewnętrznych ataków.

 

W końcu XVIII wieku, w czasie panowania króla Jerzego III, Weymouth zamienia się w popularny kurort. Król wykorzystał miasto jako swoją letnią rezydencję. Na cześć tej decyzji w mieście, nad morzem, został ustawiony pomnik Jerzego III. W centrum miasta w tym czasie rozwija się budowa tarasów w różnych stylach. Tarasy tworzą długi łuk budynków, który rozpościera się wzdłuż zatoki Weymouth, i obejmuje wieżę z zegarem. Wieża została wzniesiona w 1887 roku, z okazji 50-letniego panowania królowej Wiktorii.

 

Miasto w naturalny sposób dzieli się na dwie części: centralną część - Melcombe Regis i południowy port. Między nimi w 1930 roku zbudowano most zwodzony. Wielu turystów do miasta przyciągają wybrzeże i plaże, okoliczne malownicze jeziora, muzea, park wodny i ponad 200 imprez, które odbywają się w mieście w ciągu całego roku. W tym karnawał w sierpniu, festiwal sztucznych ogni, zawody wioślarskie i plażowej piłki siatkowej, ręcznej oraz motocross. Na przestrzeni wieków zatoka Weymouth służyła do transportu pasażerskiego i towarowego. Stary port w dzisiejszych czasach służy jako przystań dla statków rybackich i wycieczkowców. A port wewnętrzny obejmuje nową przystań dla setek jachtów i łodzi żaglowych. Tutaj można znaleźć sporą oferte wędkowania i nurkowania oraz rejsów wycieczkowych wzdłuż Wybrzeża Jurajskiego.

 

Jest to bardzo interesujące miejsce dla osób poszukujących pracy w Anglii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij