Maidenhead to też fajne miasto do pracy

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Maidenhead to niewielkie miasto w królewskiej dzielnicy Windsor w hrabstwie Berkshire. Maidenhead znajduje się zaledwie 40 km od centrum Londynu i podróż pociągiem z miasta do stolicy Anglii trwa zaledwie 17 minut z dworca Paddington. Maidenhead znajduje się w tak zwanym Silikonowym korytarzu, którym mieszkańcy jeżdżą do pracy do Londynu, Reading oraz Slough. Okręgi Maidenhead i Windsor należą do najbogatszych rejonów Wielkiej Brytanii, a ceny mieszkań są wyższe od tych w centrum Londynu.

 Maidenhead jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej konserwatywnych miast w kraju. Średnia cena nieruchomości w mieście wynosi około 500 tys.funtów. W średniowieczu Maidenhead było znane jako osada Ellington. W 1280 roku wybudowano most nad Tamizą, zastępujący starą przeprawę na wielkiej zachodniej drodze, łącząc wschód kraju z Bristol i Gloster. Wokół nowego mostu szybko wyrosło miasto, które otrzymało nazwę Maidenhythe ("nowa przystań"). Nowoczesny most, który słusznie jest lokalną atrakcją, został zbudowany w 1777 roku i kosztował 19 tysięcy funtów.

W XIX wieku przez miasto przeszła wielka zachodnia kolej, a centrum miasta zmieniło się dzięki ogromnej ilości wiktoriańskich budynków z czerwonej cegły.

Przemysł współczesnego Maidenhead obejmuje przedsiębiorstwa w sferze rozwoju oprogramowania i preparatów farmaceutycznych.

W mieście warto zobaczyć między innymi wyspę i zamek Boulter's na Tamizie. Doskonałe miejsce do spacerów w pięknym parku w towarzystwie wiewiórek. Na wyspie znajduje się mały hotel i restauracja. Drugą ważną atrakcją jest Cookha, urocze miasteczko między Maidenhead i Marlowe. To tradycyjna angielska wieś z galerią sztuki i świetnymi restauracjami.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij