Miasto Gloucester

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Pierwszą znaną osadą na tym terenie była rzymska twierdza wojskowa "Kingsholm", założona pod koniec lat 40. — na początku lat 50. naszej ery. Przez lata podboju miejsce stało się jedną z głównych osad o rzymskiej Brytanii i otrzymało tytuł Kolonii cesarza Nerva — najwyższy status miasta prowincjonalnego, jaki można było osiągnąć w Cesarstwie Rzymskim. Przybliżony czas założenia potwierdzono wykopaliskami wykonanymi w okresie od 1972 roku do 1974 roku w tym miejscu. Z tego samego okresu pochodzi rzymska kolonia Camulodun w mieście Colchester, w hrabstwie Essex.

Po upadku Rzymu, Gloucester został zdobyty przez Anglosasów w decydującej bitwie w 577 roku. Król Osric, ufundował Opactwo św. Piotra na miejscu obecnej katedry. Do X wieku Gloucester pozostał ważnym ośrodkiem Królestwa Mercji. Za panowania królowej Ethelfledy z Mercji, córki Alfreda Wielkiego, Gloucester otrzymał dodatkowe fortyfikacje w celu ochrony przed najazdami Duńczyków. Mieszkańcy Gloucester w 915 roku skutecznie odparli atak Duńczyków. Ethelfleda z Mercji ufundowała Opactwo św. Oswalda w 900 roku. Na rozkaz Wilhelma Zdobywcy w 1068 roku rozpoczęto w mieście budowę drewnianego zamku. W przyszłości zostanie odbudowany, ale już z kamienia.

Kościół Santa Maria de Lode to najstarszy kościół parafialny w Gloucester, wzniesiony w 12 wieku. Została zbudowana na miejscu saskiego kościoła i rzymskich budynków. Na szczególną uwagę zasługuje mozaikowa podłoga kościoła i dwa witraże. Niezatarte wrażenie można uzyskać przechadzając się po wewnętrznym porcie w Gloucester. Zabytkowe doki i promenada wzdłuż nich stały się popularnym miejscem do spacerów. Można cieszyć się widokami łodzi, jachtów lub statków, stanąć na molo, udać się do Narodowego Muzeum dróg wodnych w Gloucester lub po prostu zrelaksować się na nabrzeżu w barze, restauracji lub kawiarni.

Muzeum Żołnierzy Gloucestershire znajduje się w dzielnicy historycznych doków w Gloucester. Muzeum zostało otwarte w kwietniu 2014 roku. Ekspozycja daje wgląd w życie żołnierzy Gloucestershire w ciągu ostatnich 300 lat. W muzeum można przymierzyć mundury wojskowe, obejrzeć okopy i wojny światowej, dowiedzieć się o medalach i zasługach ich właścicieli, wziąć udział w quizie na interaktywnych wyświetlaczach. Ekspozycja muzeum obejmuje tematykę militarną od 1694 roku, w tym wojny napoleońskie, wojny światowe, wojnę koreańską i współczesne konflikty zbrojne. Historia dwunastu pokoleń żołnierzy Gloucestershire została starannie zachowana w funduszach muzeum. Silnik odrzutowy został zaprojektowany przez brytyjskiego inżyniera geniusza Sir Franka Whittleya (1907-1996). Jego syn Jan wspiera obecnie muzeum lotnictwa "Jet Age". Znajduje się ono na północ od lotniska w Gloucestershire. W hangarze znajduje się kolekcja historycznych samolotów Gloucestershire Aviation Heritage. To jedyne miejsce na świecie, w którym można zobaczyć trzy samoloty Gloucester.

Jest to bardzo interesujące miejsce dla osób poszukujących pracy w Anglii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij