Miasto Preston

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

W miejscu dzisiejszego Preston istniała starożytna osada rzymska, w Księdze Sądu Ostatecznego-pierwszym spisie ziemskim w Anglii, nazwa Preston jest określana jako "Prestune". Od XIII wieku w Preston rozwijała się produkcja tekstyliów, a flamandzcy tkacze, którzy osiedlili się w Preston wiek później, pomagali w rozwoju produkcji tkanin wełnianych w mieście. W okresie rewolucji przemysłowej rozwój miasta przebiegał w przyspieszonym tempie i przekształcił się w gęsto zaludnione centrum inżynieryjne i przemysłowe do produkcji tkanin bawełnianych. Wynalazca przędzarki parowej - Richard Arkright, urodził się w Preston.

Dziś Preston znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych centrów handlowych w Anglii, dzięki dużym centrom handlowym i sklepom, rynkowi i dużej liczbie butików. Również miasto słynie z Uniwersytetu - studentów w mieście można spotkać wszędzie. Nic więc dziwnego, że Preston jest centrum wielu festiwali młodzieżowych. Na przykład coroczny festiwal wodny, w którym można zobaczyć oszałamiające parady różnych statków, wyścigi łodzi i pokazy Marines. Festiwal kończy się tradycyjnym pokazem muzycznym i fajerwerkami.

Spacer po Preston warto rozpocząć od kościoła św Balburgi, który ze swoimi 94 metrami wzrostu jest uważany za najwyższy w kraju, nie jest katedralną budowlą i został zbudowany w połowie ubiegłego wieku w stylu neogotyckim, a następnie dotrzeć do katedry św Jana  w tym samym czasie, która została zbudowana na miejscu starszego kościoła, neoklasycystycznej świątyni św Wilfrieda z końca XVIII wieku, Muzeum Harrisa z galerią sztuki, przedmiotami archeologii, kultury i życia winkley z masą georgiańskich domków.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij