Nottingham to całkiem fajne miejce

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Nottingham otoczony jest lasem Sherwood, z którym wiąże się nazwisko znanego na całym świecie bandyty - Robin Hooda. To nazwisko stało się znane jeszcze ponad siedemset lat temu, ale zawsze było synonimem sprawiedliwości i romantyzmu. Ta atmosfera zachowała się i w naszych czasach, wiele wycieczek i programy kulturalne poświęcone opowieści o wyczynach i przygodach Robin Hooda. Stał się on swoistą wizytówką miasta, jego imieniem nazwane ulice, restauracje i puby.

Każdego roku w mieście odbywa się festiwal poświęcony znanemu złodziejowi. Przez cały tydzień mieszkańcy bawią się i śpiewają piosenki, organizują przedstawienia i spektakle teatralne. Na ulicach można skosztować narodowych potraw i napojów. Z pewnością, ten festiwal jest największym i najbardziej znanym, ale oprócz niego odbywa się wiele innych ciekawych imprez: festiwal Lawrence ' a, Wielki balet, Festiwal tańca, roczne Gęsie targi, pokazy brytyjskiej sztuki i wiele innych nie mniej ciekawych atrakcji.

Wśród zabytków architektonicznych warto podkreślić zamek, który został zbudowany w XI wieku, a także zabytkowe kościoły (County hall i St. Mary). Spacery po pięknym parku i zwiedzanie lokalnych zabytków pozostawi najbardziej jaskrawe wrażenia i sprawi, że pobyt będzie niezapomnianym.

W samym sercu Nottingham znajduje się piękny zespół pałacowo-parkowy Wollaton Hall. Ten luksusowy pałac w stylu renesansowym był jedną z najbardziej luksusowych rezydencji królowej Elżbiety, teraz jest otwarty dla zwiedzających. Goście pałacu mogą docenić bogactwo jego wykończenia, a jeszcze podziwiać znajdujące się w murach pałacu unikatowe dzieła sztuki i zabytkowe meble. Ogromne zainteresowanie budzi otaczający pałac ogród, którego powierzchnia wynosi ponad 500 hektarów. W części wspaniałego pałacu dziś mieści się muzeum historii naturalnej.

Zaledwie kilka minut spacerem dzielą zabytkowy plac od rynku koronek, tak zwany stary pawilon handlowy, który do tej pory jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Kiedyś przyjeżdżali tutaj przedstawiciele mody z całej Anglii, aby wybrać luksusowe koronki produkcji lokalnych fabryk, a także kupić tkaniny do swoich eleganckich strojów. Budynek na rynku jest bardzo duży, w niej zachowało się nie tylko centrum handlowe, ale i stare magazyny. Teraz w zabytkowym budynku znajduje się wiele ciekawych pawilonów handlowych i restauracji.

Niezwykłą atrakcją jest budynek starego sądu, który został zbudowany jeszcze w 1780 roku. Dziś w tym budynku znajduje się muzeum wymiaru sprawiedliwości. W czasie wycieczki, w trakcie której można odwiedzić stare więzienie, które zostałe założone jeszcze w XIV wieku, a także zajrzeć do sal sądowych. Znaczna część tego muzeum została poświęcona głównemu bohaterowi legend – Robin Hoodu

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij