Ogrody zoologiczne Wielkiej Brytanii

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Oto kilka przykładów.

 

Zoo w Edynburgu — największy i najciekawszy rezerwat przyrody w Szkocji, gdzie można podziwiać  wiele gatunków dzikiej przyrody. Teraz żyje tu już ponad 1000  gatunków zwierząt, które żyją w komfortowych warunkach w pięknym parku na obrzeżach miasta. Nawiasem mówiąc, jest to jedyny na terenie Wielkiej Brytanii park zoologiczny, gdzie żyją koale, i pierwszy, w którym zamieszkały pingwiny. Również w zoo  zebrano najbardziej różnorodna kolekcję drzew na świecie. Zoo jest niekomercyjne i zostało zarejestrowane w ramach organizacji charytatywnej. Oprócz turystyki w zoo zajmują się badaniami. Przede wszystkim badane są zachowania zwierząt, aby pomóc ocalić i chronić rzadkie gatunki zwierząt.

 

Zoo w Colchester jest uważane za jedno z najlepszych w Europie. Dzięki ciężkiej pracy specjalistów stał się prawdziwym domem dla wielu rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt naczelnych, przedstawicieli rodziny kotów i ptaków. Mieszkańcy Colchester bardzo kochają swoje zoo. Większość z nich ma preferencyjne karnety, a w weekendy często przychodzą tu całymi rodzinami Dużą popularnością cieszą się Noce w Zoo. Zoo otwiera sie o godzinie 9 wieczorem i wszyscy chętni mogą obserwować nocne życie dzikich zwierząt. Kilka lat temu zoo obchodziło 50-letni jubileusz i ma się czym pochwalić. Na 25 hektarach pięknego parku ze stawami można zobaczyć 260 gatunków zwierząt. Turyści mogą obserwować pięc lwów, stado słoni afrykańskich, orangutany, tygrysy, pingwiny i wiele innych. U wielu zwierząt pojawiło się zdrowe potomstwo.

 

Zoo w Marwell — ogromny park dzikiej przyrody, położony w odległości 100 km od Londynu (kierunek — miasto Winchester). Można tu zobaczyć ponad 200 gatunków rzadkich zwierząt: hipopotamy, tygrysy, dzikie osły, pantery śnieżne, zebry, gepardy i inne. Odwiedzający mogą  również przylaczyc się do pracowników zoo i pomóc im  w cidziennych czynnościach. Można przygotować jedzenie dla zwierząt, zwiedzić cały kompleks, mieć bliższy kontakt ze zwierzętami, a nawet nakarmić niektóre z nich. W zoo znajduje się wspaniały plac zabaw dla dzieci.

 

Przy upalnej pogodzie warto spędzić czas wolny od pracy w Anglii w cieniu przepięknego parku zoologicznego i podziwiać  wyjątkowe gatunki zwierząt I roślin.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij