Parki narodowe w Anglii

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Każdy z parków jest interesujący na swój sposób i jest świetną alternatywą dla wypoczynku za miastem. Nie ma znaczenia czy jesteś w Londynie, Glasgow lub Edynburgu, wydziel jeden dzień na to, aby obejrzeć unikalną naturę Wielkiej Brytanii, surową i majestatyczną, żywą i zróżnicowaną. Każdy znajdzie idealne dla siebie mejsce nie ważne, czy jesteś miłośnikiem gór czy wielbicielem ogromnych jezior.

 

W samej tylko Anglii znajduje się 10 z 15 parków narodowych całej Wielkiej Brytanii. To dobrze znane miejsca, które pozwalają poczuć duch tego kraju.  Jeśli zatem przyjechaliśmy do pracy w Anglii to warto odwiedzić niektóre z nich w czasie urlopu bądź podczas wolnego weekendu. Oto kilka przykładów:

 

Park Narodowy Broads jest największym że wszystkich i wchodzi w skład obszarów chronionych Anglii. Są tu malownicze stawy i siedliska rzadkich, dzikich zwierząt. Jego bogata historia i imponujące ekosystemy tworzą wyjątkową atmosferę dla gości, którzy przyjeżdżają tu by być bliżej natury. Wysiłki na rzecz ochrony przyrody doprowadziły w parku do stworzenia idealnych warunków do życia zwierząt i roślin. Dlatego turyści nie tylko odpoczywają w parku, ale jednocześnie mogą obserwować jego naturalne piękno.

 

Park Narodowy Dartmoor wyróżnia się tym, że jego teren pokrywa kwitnący wrzos. Sam park znajduje się  w południowo-zachodniej Anglii, otoczony jest skalistymi granitami i formacjamy skalnymi. Na terenie parku znajdują się  też i "średniowieczne" wsie, do których odwiedzający park mogą zajrzeć, aby cieszyć się zabytkami i dziką przyrodą. Władze hrabstwa deklarują, że ta dziewicza, piękna i dzika przyroda jest prawdziwym dziedzictwem kulturowym.

 

Park narodowy Exmoor zawiera unikalny krajobraz bagien, lasów, dolin i terenów rolniczych. Jego wsie są niesamowicie piękne, a otaczające je kopce, stojące kamienie i rzymskie forty zachwycają gości rozległymi krajobrazami. Tutaj przyjeżdżają grupy przyjaciół i  całe rodziny. Jest to doskonałe miejsce do nauki przyrody, spacerów, jazdy na rowerze i jazdy konnej.

 

Anglia oferuje bardzo wiele rozrywek dla tych którzy chcą odetchnąć po ciężkim dniu pracy. Należy jednak pamiętać, że najlepiej wypoczywa się na świeżym powietrzu w otoczeniu niezwykłych krajobrazów.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij