Pierścień Tamizy

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

To właśnie wzdłuż tej rzeki skupia się duża część atrakcji Londynu. Na jednym z brzegów znajduje się słynne London Eye – diabelski młyn, niedaleko stoją Big Ben i budynek Parlamentu. Od jednego brzegu Tamizy do drugiego zbudowano ponad sto mostów,  każdy z nich posiada własną historię i niewzykle legendy. Przy jednym z mostów znajduje się "brama przestępców" – w swoim czasie przez taką właśnie rzeczną bramę na Tamizie przywożono wszystkich skazanych do Tower.

 

Pomimo ogromnych umocnnien i wałów, Tamiza czasami, mimo wszystko, wychodzi ze swoich brzegów. Cierpią na tym zazwyczaj mieszkańcy Londynu i okolic, na przykład, hrabstwa Oxfordshire i Buckinghamshire.

 

Wody Tamizy od wielu lat używane są do zaopatrzenia Londynu w wodę. W tym celu istnieje tak zwany pierścień Tamizy, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w 1986 roku. Pod miastem wybudowano ogromny, betonowy tunel z rurociągiem. W takim pierścieniu woda może docierać w każdą część Londynu. Za przepływ i jakośc wody czuwa specjalny, kosztowny system komputerowy, ponadto, wodę regularnie sprawdza się pod wpływem smaku. Jeśli pierścień działa pełną mocą, to może z powodzeniem zastąpić nieco ponad połowe wszystkich pozostałych mechanizmów doprowadzających wodę do miasta.

 

Tamizę już od dawna uważa się za ważny symbol Londynu, bo  jest źródłem wody pitnej i pełni rolę głównej arterii transportowej w mieście. Nic dziwnego, że tyle się o niej mówi. Turysta, który nie widział tej rzeki, na próżno przyjechał do Londynu. Dlatego przynajmniej raz warto wybrać się nad jej brzeg lub przeplynac ją tramwajem rzecznym. Nawet jeśli wykonujemy pracę w innej części Anglii to taka przejażdżka na pewno zapadnie nam w pamięć.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij