Po co pojechać do Reading?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Reading – duże jak na standardy Brytyjskie miasto w południowo-wschodniej części kraju, na terenie hrabstwa Berkshire, w dolinie rzek Kenneth i Tamiza. Pierwsze wzmianki o osadzie w tym miejscu pojawiają się w VIII stuleciu. W średniowieczu, już mając status miasta, Reading występował w roli dużego centrum handlowego, esportujacego wełne i tkaniny. Dziś główną część gospodarki tej miejscowości stanowią  IT technologie, finanse, ubezpieczenia i usługi prawne. Obecnie mieszka tu około 300 000 osób. Przy tym tylko 65% przypada na rdzennych brytyjczyków. Pozostała część mieszkańców, przypada na przyjezdnych studentów i imigrantów. Z powodu braku budynku  katedry, Reading nie ma statusu "city", który otrzymują duże miejscowości.

 

Główną atrakcją są ruiny starożytnego opactwa Reading Abbey. To właśnie po jego wybudowaniu rozpoczał się aktywny rozwój miasta. Do zwiedzania dostępne jest kilka ocalałych ścian, a także duży park.

 

Bramy opactwa, znane jako miejsce spotkania monarchów z mieszkańcami miasta, obecnie są zamknięte dla turystów z powodu silnego zniszczenia.

 

Pozostałe średniowieczne obiekty, które trafiły pod ochronę — Kościół Świętego Wawrzyńca z masywną trzypiętrowa wieża, anglikański kościół ewangelicki Greyfriars, założony w XIII wieku, kościół Najświętszej Marii panny, uznawany za najstarszym sakralnym budynkiem miasta oraz szkoły, datowana na XII wiek i zaliczana do grona 16 najstarszych instytucji edukacyjnych Anglii. Miłośnicy historii mogą odwiedzić muzea w Reading i bardziej szczegółowo dowiedzieć się o wszystkich aspektach jego rozwoju od momentu powstania.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij