Praca w branży hotelarskiej

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Należy podkreślić, że praca w hotelach w Wielkiej Brytanii, tak jak każda inna praca ma swoje wady i zalety. Na pewno może się okazać interesująca dla osób, które lubią mieć kontakt z ludźmi, chcą sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne i przy okazji posługiwać się językiem obcym. Pracownicy hotelu są jego wizytówką, w szczególności, osoby pracujące na recepcji, gdyż to oni odpowiadają za zameldowanie gości i udzielenie im wszystkim niezbędnych informacji.

Liczba pracowników hotelu zależy od jego wielkości i standardu. Hotel o większym standardzie daję większe możliwości rozwoju zawodowego i zmiany stanowiska np. na menedżera hotelu, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, ale też z wyższym wynagrodzeniem. Ponadto praca w hotelarstwie nie należy do monotonnych i związana jest z wieloma wyzwaniami.

Trzeba również pamiętać, że branża cały czas się rozwija i wykwalifikowani pracownicy, o pozytywnej opinii, mogą liczyć na wysokie premie uznaniowe i poszerzenie swoich kompetencji.

Praca w hotelach posiada również mniej pozytywne aspekty, które zawsze trzeba brać pod uwagę. Tak samo jak w przypadku gastronomii, hotelarstwo to branża, w której pracuje się w systemie zmianowym przez cały rok, niezależnie od świąt. Bo to właśnie okres świąteczny i wakacyjny jest dla hoteli najbardziej dochodowym sezonem. Innymi słowy, pracujesz, kiedy inni odpoczywają. Wiele hoteli oczywiście oferuje większe wynagrodzenie swoim pracownikom za pracę w okresie świąt.

Pracując jako menedżer, recepcjonista lub pokojówka w hotelu trzeba być przygotowanym również na kontakt z różnymi gośćmi, którzy nie zawsze stwarzają komfortowe sytuacje. Dużym wsparciem natomiast może okazać się cały zespół hotelowy. Nie od dziś wiadomo, że pozytywna atmosfera między pracownikami, pozwala przebrnąć nawet przez najtrudniejsze chwile.

Jeśli nie zrażają cię wyzwania w tej branży, to można wyjechać do pracy w Anglii praktycznie od zaraz.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij