Przejażdźka do Coventry

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Jedną z atrakcji miasta, która wymaga nieodzownej wizyty, jest budynek szkoły. Został zbudowany w 1100 roku, początkowo znajdował się w nim kościół, a od 1557 roku mieściła się szkoła klasyczna. Z budowli sakralnych warto wyróżnić Kościół św. Jana, wybudowany w 1344 roku na polecenie królowej Izabeli. W XVI wieku kościół stracił swoje znaczenie religijne i był używany jako więzienie, tutaj przetrzymywano w areszcie wziętych do niewoli rojalistów. Inną średniowieczną instytucją edukacyjną jest szkoła Bablake, która została otwarta w 1560 roku. Znajduje się tuż obok budynku Bond Hospital przy Hill Street, a budynki są połączone łukiem. Jeśli przejdziesz przez łuk, możesz dostać się do przytulnego patio, którego sytuacja nie zmieniła się przez kilkaset lat. Spacerując po parku można zobaczyć bramę na Cook Street, która zdobi płaskorzeźba przedstawiająca symbol miasta-słonia niosącego zamek na plecach. Inną budowlą sakralną, cudem ocalałą w latach wojny jest Kościół św. Trójcy, wysokość jednej z iglic wynosi 72 metry. Zwiedzanie można zakończyć wizytą w Ratuszu św. Marii, to tutaj byłą przetrzymywana w areszcie królowa szkocka. W ratuszu znajduje się jeden z listów, które królowa skierowała do mieszkańców miasta.

W miniaturowym miasteczku działa jedyne muzeum państwowe - Muzeum Transportu. Jego ekspozycję można zwiedzać godzinami, w pełni odzwierciedla historię rozwoju brytyjskiego przemysłu transportowego. W tym muzeum można zobaczyć zabytkowe silniki parowe i Lokomotywy parowe, które kursowały po liniach kolejowych setki lat temu. Ogromne zainteresowanie jest kolekcją zabytkowych rowerów i samochodów, za kierownicą niektórych samochodów zwiedzający muzeum mogą robić zdjęcia. Miasto znane jest jako miejsce produkcji samochodów "Jaguar", im w muzeum poświęcona jest osobna ekspozycja. Zawiera unikalne wzory rzadkich samochodów i najbardziej luksusowe nowoczesne samochody. Wizyta w tym niesamowitym muzeum  dla gości Coventry jest całkowicie bezpłatna.

Wśród miłośników przyrody bardzo popularny jest malowniczy park Coombe Abbey Country, w cieplejszych porach roku można w nim spędzić cały dzień. W tym parku znajduje się jezioro, w którym pływają kaczki, dla dzieci jest tu wiele placów zabaw. Park jest dość duży, nadaje się nie tylko do uprawiania turystyki pieszej, ale także do wycieczek rowerowych. Na rozległym terenie nie będzie trudno znaleźć przytulne miejsce na piknik.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij