Przyjedź do Sheffield

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

 Już w XIV wieku starannie wykończone, ostre, modne noże Z Sheffield były poszukiwane w całej Anglii. Postęp technologiczny w produkcji stali później uczynił miasto jednym z głównych ośrodków ciężkiego przemysłu maszynowego w kraju. Z tego powodu stał się również jednym z głównych celów dla Luftwaffe i został poważnie zniszczony przez bombardowania podczas II wojny światowej, chociaż kilka dużych budynków miejskich pozostało w dużej mierze nienaruszonych.

Jednak bardziej niż bombardowanie, dobrobyt miasta został naruszony przez późniejszy spadek produkcji w przemyśle stalowym, który w latach 80. doprowadził niektóre części Sheffield do przygnębiającego upadku. Późniejsze ożywienie gospodarcze i kulturowe przebiegało w szybkim tempie, szczególnie w centrum - ta część, która jest najczęściej odwiedzana przez turystów, została silnie przekształcona dzięki zaawansowanym projektom architektonicznym. Jako obiekt turystyczny Sheffield pozostaje dość popularny, a wizyta w Parku Narodowym Peak District (nawiasem mówiąc, około jedna trzecia miasta leży w jego granicach) powinna znależć się w planie podróźy.

Liczba obiektów sportowych (w tym Ski Village, największy ośrodek narciarski w Europie) pozwala nazywać Sheffield "narodowym miastem sportu". Ponadto w mieście znajdują się dwa uniwersytety i co za tym idzie, duża populacja studentów, którzy wypełniają sklepy, kawiarnie i budują nocną atmosferę miasta.. Stal jest oczywiście w dużej mierze symbolem Sheffield.

Znajduje się tu również Centrum handlowe Meadowhall, zlokalizowane w starych hutach, które jest uważane za jedno z największych centrów handlowych w Europie. Zbiory muzealne specjalizują się głównie w dziedzictwie przemysłowym regionu i są uzupełniane przez oszałamiającą wyobraźnię wystawami Centrum Nauki i badań „Magna”, zbudowanego w dawnych hutach w Rotherham ,dawnym mieście węgla i żelaza, kilka kilometrów na północny wschód od Sheffield.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij