Różnice kulturowe Anglia-Polska

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Jeżeli zatem wybierasz się do pracy w hotelu w Anglii, to oprócz znajomości języka, dobrze jest poznać środowisko, w którym przyjdzie ci pracować. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi kontakt z ludźmi, gdzie pierwsze wrażenie naprawdę wiele znaczy. Jako pracownik hotelu będziesz też jego wizytówką.

Powitanie

W Polskich szkołach przyjęto uczyć, że przy pierwszych spotkaniach w języku angielskim można posługiwać się zwrotem "How are you?" (Jak się masz?). Natomiast w życiu zawodowym nie powinno się używać tego pytania, gdyż jest ono zarezerwowane głównie dla przyjaciół i bliskich. Jeśli już chcemy kurtuazyjnie zapytać o samopoczucie, to używamy "Are you alright?"

Poruszanie się po mieście

Praktycznie każdy wie o lewostronnym kierunku jazdy w Anglii, ale w praktyce polskie przyzwyczajenia biorą górę. Przecież od małego wbijano nam do głowy, że przy przechodzeniu przez jezdnię należy spojrzeć w lewo-prawo-lewo i ciężko się odzwyczaić. Pracując w Anglii należy złamać tę zasadę i, najpierw spojrzeć w prawo, żeby przekonać się, czy akurat nic nie jedzie w naszą stronę.

Anglicy mają również bardziej liberalne podejście do przechodzenia na czerwonym świetle. Wystarczy tylko upewnić się, że nikomu nie wejdziemy pod koła i wtedy można przejeść przez drogę nawet na czerwonym świetle. Taka sytuacja jest nie do pomyślenia w Polsce, gdzie straż miejska skutecznie poluje na takich przechodniów.

System miar

Wielka Brytania ma swój własny system miar, który jest inny od polskiego. Przed wyjazdem do pracy w hotelu w Anglii powinno się zaprzyjaźnić z funtami, pintami, milami i stopami. To może wiele ułatwić.

Różnic kulturowych między Polakami i Anglikami jest dość sporo i im więcej będziesz wiedzieć przed wyjazdem, tym łatwiej zaaklimatyzujesz się w nowym miejscu.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij