Skarby Dorchester

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Główne miasto w hrabstwie Dorset, Dorchester funkcjonuje jako główne rolnicze centrum tego regionu Anglii. Jeśli odwiedzić je w sobotę, to można trafić na lokalny rynek produktów rolnych. Jednak dla lokalnych biur turystycznych to głównie miasto  pisarza i poety Thomasa Hardiego, który urodził się w Higher Bockhampton, 3 km na wschód od Dorchester, a którego serce pochowano w Stinsfordze. Ciało pisarza spoczywa w Westminster abbey w Londynie.

 

Thomas Hardy spędził znaczną część swojego życia w Dorchester, gdzie teraz znajduje się jego pomnik na High-West street. Ale nawet bez łączenia Dorchester ze znanym pisarzem, to atrakcyjne miasto w Anglii. Miło jest się zatrzymać wśród pięknych budynków z XVII wieku. Na południowy-wschód od miasta, na wzgórzu, wznosi się masywny fort Maiden Castle – najbardziej imponujący zamek z wielu zabytków Dorset z czasów rzymskich. 

 

Najwięcej można dowiedzieć się o historii Dorchester w stale powiększającym się Muzeum hrabstwa Dorset (Dorset Country Museum) na ulicy High-West, gdzie archeologiczne i geologiczne eksponaty nawiązują do celtyckiej i rzymskiej historii. Dumą miasta jest odtworzenie badań nad twórczością Thomasa Hardiego. W muzeum prezentowane są długopisy i pióra, którymi  pisał swoje utwory. Wśród innych muzeów miasta można wyróżnić Muzeum Wojskowe (Keep Military Museum) z  wieża zbrojeniową w górnej części ulicy High-West.

 

Muzeum odtwarza losy pułków Dorset i Devon na przestrzeni trzech stuleci. Z niego roztaczają się imponujące widoki na miasto. Należy zwrócić uwagę również na małe Muzeum dinozaurów (Dinosaur Museum) w pobliżu ulicy East High na Icen Way  które jest przeznaczone głównie dla dzieci. Bardzo interesująca jest również wystawa Tutenchamona na High street , która szczegółowo opowiada o życiu młodego faraona Egiptu i o znalezieniu jego grobu w 1922 roku. W grobowcu zachowało się wszystko, w tym słynna złota maska, która została starannie odtworzona.

 

Jeśli jednak interesuje cię Hardy, to powinieneś odwiedzić jego dom około 3 km na północny-wschód od Dorchester. Tutaj pisarz urodził się i mieszkał w 1840-1862 i w latach 1867-1870. Również warto odwiedzić jego ostatnie i najbardziej długotrwałe miejsce zamieszkania, Max Gate, 20 minut spacerem od centrum miasta.

 

Jest to bardzo interesujące miejsce dla osób poszukujących pracy w Anglii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2020
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij