Tajemniczy pałac Buckingham

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Jedną z najbardziej znanych wizytówek miasta je Pałac Buckingham — największy użytkowy pałac królewski na świecie. Osoby fotografujące się przed główną bramą pałacu mogą nawet nie zdawać sobie sprawy jak ogromny jest to kompleks. W pałacu znajduje się 775 pomieszczeń! Z czego około 200 to sypialnie, 188 pomieszczeń służbowych, 19 urzędowych i 78 łazienek. Tylko niewielka część pałacu jest dostępna dla zwiedzających w okresie wakacyjnym, kiedy to Królowa Elżbieta II przenosi się do swojej letniej rezydencji.

Pałac jest wielofunkcyjny i ma zapewnić wszelkie udogodnienia rodzinie królewskiej. W pałacu znajduje się poczta, małe kino, basen, jubiler, sklep, siłownia oraz gabinet lekarski. Królowa ma nawet swój bankomat. Na wypadek, gdyby członkowie rodziny mieli ochotę na długi spacer na świeżym powietrzu, to mają do dyspozycji 15-hektarowy ogród na tyłach pałacu.

Legenda głosi, że pod pałacem znajduje się stacja metra, zbudowana na wypadek szybkiej ewakuacji rodziny królewskiej, gdy nadejdzie taka potrzeba. Jednakże nigdy jej istnienie nie potwierdzono.

Królowa Elżbieta II znana jest ze swojej miłości do psów rasy corgi, które cieszą się sporymi przywilejami w pałacu. Ponoć mają dostęp do wszystkich pomieszczeń i nikt nie może zatrzasnąć przed nimi drzwi.

Największym pomieszczeniem w pałacu jest sala balowa o powierzchni 658 metrów kwadratowych. Samo złożenie i udekorowanie stołu zajmuje 5 dni. To właśnie tej sali odbył się oficjalny bankiet na cześć prezydenta Lecha Wałęsy w trakcie jego pierwszej oficjalnej wizyty w tym kraju.

Może sama historia pałacu Buckingham nie jest wystarczającym powodem do podjęcia pracy w Anglii od zaraz, ale na pewno może być swojego rodzaju zachętą dla miłośników architektury i rodziny królewskiej.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij