Tower of London symbol Londynu

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Tower — najbardziej rozpoznawalny symbol Londynu, który należy odwiedzić każdemu podróżującemu. Nie jest po prostu starym zamkiem, lecz prawdziwą skarbnicą historii Londynu i całego Imperium Brytyjskiego.

 

Położony na północnym brzegu Tamizy, co roku odwiedzany jest przez wielu turystów. Interesujące jest to, że Tower do tej pory uważa się rezydencją królewską. Tu mieszkają Strażnicy (Yeomen Warders)  ze swoimi rodzinami i personel pomocniczy twierdzy.

 

Tower zbudowano ponad 900 lat temu przez Wilhelma I, ale jeszcze na długo przed tym, w tym samym ,miejscu znajdował się rzymski fort. Nowa twierdza miała przerazić i wywołać podziw narodu,  ponieważ na miejscu drewnianych budynków wyrosła kamienna budowla — Wielki Tower (Biała Wieża).

 

Tutaj za grubymi murami z szarego kamienia żyli królowie. Ale Londyn szybko się rozrastał i wkrótce groźny Tower został otoczony biednymi dzielnicami. Takie sąsiedztwo nie podobało się  rodzinie królewskiej, która przeniosła się do pałacu westminsterskiego. Tower zamienił się obronną fortecę i więzienie.

 

To właśnie tutaj zginęły, Anna Boleyn, Catherine Howard, Jane Grey – byłe żony Henryka VIII. Wszystkie one zapłacily życiem, ponieważ nie mogły urodzić syna, następcy tronu.

 

Zwiedzanie Tower of London to idealny pomysł  dla każdego,  kto prauje w Anglii I chce ciekawie spędzić weekend.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij