Urodziny Księcia Filipa

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Małżonek królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II, książę Filip w poniedziałek świętował swoje 98-lecie: nadal jest w świetnej formie, regularnie jeździ konno i prowadzi samochód.

 

Urodziny księcia Edynburga rozpoczęły się w południe od wielkiego huku artylerii w londyńskim Hyde Parku. Liczni krewni (u księcia Filipa i królowej jest czworo dzieci, ośmioro wnuków i ośmioro prawnuków), życzyli księciu Edynburga wszystkiego najlepszego na portalach społecznościowych. Swoje zdjęcia z jubilatem opublikowali przyszły król i królowa  Wielkiej Brytanii, książę Wiliam i księżna Katę.

 

Mimo, że w 2017 roku książę Filip przestał pełnić oficjalne funkcje,  to jednak od czasu do czasu pojawia się publicznie. W ciągu ostatniego roku odwiedził trzy wesela: wnuka, księcia Harry' ego, jego wnuczki, księżnej Eugenii i córki kuzyna, lady Gabriely Windsor. Jednak obecny rok dla księcia Filipa obfitował nie tylko w radosne wydarzenia: małżonek królowej był uczestnikiem poważnego wypadku, w wyniku którego drobnych obrażeń doznały dwie kobiety. Po incydencie książę przeprosił poszkodowanych i dobrowolnie oddał swoje prawo jazdy. Wkrótce po tym jednak, był widziany za kierownicą samochodu w pobliżu zamku Windsor. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z brytyjskim prawem, do jazdy na swoim prywatnym terenie prawo jazdy nie jest wymagane.

 

Książę Filip, jak i jego małżonka, przez całe życie, pobił wiele rekordów. Jest najdłużej żyjącym małżonkiem koronowanej osoby w historii Wielkiej Brytanii (tzw Prince-consort) i jednocześnie jest najdłużej zyjacym członkiem rodziny królewskiej. Wreszcie, w 2017 roku książę Filip i jego żona Elżbieta II świętowali 70-lecie ślubu. Dożyć takiego jubieuszu jeszcze nikomu się nie udało w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

 

Jak widać praca w Anglii to też okazja, aby świętować. Nie tylko oficjalne święta, ale rowniez te związane z rodzina królewska.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij