Walsall nie mylić z Warsaw :)

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Nazwa "Walsall" pochodzi od celtyckiego słowa, co oznacza - "Dolina". Pierwsze wzmianki pochodzą z roku 1002, a w XIII wieku Walsall był już niewielkim ośrodkiem handlowym. W XIV wieku w mieście ustanowiono stanowisko mera. Miasto odwiedziła królowa Elżbieta I, a także Henrietta Maria. Rewolucja przemysłowa radykalnie zmieniła miasto. Populacja Walsall wzrosła z 2 tysięcy do 86 tysięcy w ciągu 200 lat. W mieście produkowano szeroką gamę produktów, w tym siodła, łańcuchy, klamry i pokrycie naczyń. Mieszczanie wydobywali również kamień, co zapewniło Walsallowi dobrobyt. Później wydobywano węgiel i wytwarzano wyroby skórzane. W 1847 roku przez Walsall po raz pierwszy poprowadzono linię kolejową. W 1855 ukazała się pierwsza gazeta tego miasta.

Po I wojnie światowej rozebrano wiele XIX-wiecznych domów, a na ich miejscu wybudowano nowe. W całej najnowszej historii Walsall wyburzył stare domy i zbudował nowe. Zrobiono to nawet w 2010 roku.

W Walsall znajduje się również Galeria sztuki, którą otwarto w 2000 roku. Galeria ma dużą przestrzeń i stale gości nowe wystawy. Istnieją dwa muzea poświęcone historii Walsall.

W mieście znajduje się Park Walsall Arboretum, który został otwarty w 1874 roku. Początkowo odbywały się tu walki psów i kogutów. Okazało się to jednak niepopularne i od 1951 roku odbywa się coroczny festiwal świetlny.

W mieście urodził się znany angielski pisarz Jerome K. Jerome, jednak w swoich utworach nigdy nie wspominał o Walsallu.

Drużyna piłkarska Walsall została założona w 1888 roku. Również w mieście bardzo popularne krykieta, hokeja i wyścigów konnych. Ponadto Walsall jest rodzinnym miastem zespołu konstruktorów Formuły 1 o nazwie Ensain.

Dziś przez miasto przebiega metro. Walsall stale rozwija się przemysłowo, produkuje tworzywa sztuczne, elektronikę, różne urządzenia i części do samolotów.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij