Wielka Brytania zmienia premiera

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Obiecywała, że doprowadzi do Brexitu, gdy tymczasem  to właśnie on przyczynił się do końca jej kariery na najwyższym stanowisku w państwie. Nie można powiedzieć, że się nie starała.  W trakcie trzech ostatnich lat robiła wiele, żeby doprowadzić do Brexitu, ale jej spektakularne porażki podczas glosowań w brytyjskim parlamencie znacznie osłabiły jej pozycję w samej Wielkiej Brytanii jak i w Unii Europejskiej. Każdy Polak, który wyjechał do pracy w Anglii śledził uważnie na jakich warunkach Zjednoczone Królestwo opuści Wspólnotę i jaki wpływ będzie miała umowa na jakość życia Polaków na Wyspach.

I co dalej? To samo, co do tej pory, czyli nikt nie wie jak Brexit miałby wyglądać. 7 czerwca Theresa May oficjalnie przestanie być szefową partii i tym samym, premierem, a na  jej miejsce typowany jest były burmistrz Londynu i były Minister Spraw Zagranicznych, Boris Jonson, który już zapowiedział, że 31 października Wielka Brytania opuści Wspólnotę z umową lub bez niej. Co zabawne, to samo mówiono w trakcie rządów obecnej premier, jednak pragamtyzm  sklonil ją do prowadzenia negocjacji z Unią Europejską, które ewidentnie przegrała.

Teraz należy poczekać na wybór nowego szefa rządu i jego decyzję odnośnie współpracy i negocjacji z UE.  Co ciekawe, te rozmowy mogą różnic się od tych, które prowadziła May, ponieważ sama Unia wybiera nowy skład parlamentu.

Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS w Wielkiej Brytanii mieszka około 905 tyś osób z polskim obywatelstwem i to oni są najbardziej zaintersowani w tym, żeby brexitowy chaos w końcu się skończył. Warto jednak podkreślić, że osoby wyjeżdżające do pracy w Anglii w celach zarobkowych wciąż mają pełne prawo do tego by przeprowdzic się do Wielkiej Brytanii.  Nie zważając na polityczne zawirowania wokół opuszczenia Wspólnoty rynek pracy na Wyspach wciąż czeka na polskich pracowników.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij