Wycieczka do Bedford

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Bedford to centralne miasto w hrabstwie Bedfordshire na wschodzie Anglii. Ludność Bedford wraz z okolicznymi wsiami wynosi ponad 150 tysięcy osób. Nazwa miasta prawdopodobnie pochodzi od imienia saskiego wodza Beda i nazwy brodu przez rzekę Ouse. Od 800 roku naszej ery Bedford był centrum handlu dla otaczających obszarów wiejskich i rezydencją władców Bedford. Twierdza w Bedford była niszczona i odbudowywana kilka razy. Po raz ostatni zamek został zniszczony w 1224 i teraz pozostał tylko nasyp.

 

W średniowieczu Bedford stał się centrum wełny, koronek i produkcji piwa. W 1660 roku w więzieniu Bedford został zamknięty chrześcijański pisarz i kaznodzieja, pochodzący z tych miejsc - John Bunyan. Wciągu 12 lat więzienia napisał słynną książkę "Droga Pielgrzyma". W XIX wieku Bedford szybko się rozwijało. W 1832 roku ulice Bedford zaczęły być oświetlane latarniami gazowymi. W 1846 roku do miasta doprowadzono kolej.

 

Bedford to stolica włoskich imigrantów w Wielkiej Brytanii. W okresie powojennym do pracy w cegielniach Bedford zatrudniano pracowników na południu Włoch. Dwie na siedem osób w Bedford mają włoskie korzenie. Włoski duch odczuwa się w całym mieście – włoskie restauracje, bary, sklepy, organizacje społeczne i kościół. Do 2008 roku Bedford był siedzibą włoskiego wice-konsula w Wielkiej Brytanii. Oprócz Włochów, w mieście jest ponad 8% imigrantów pochodzenia indyjskiego, 3% czarnoskórych imigrantów. Na nabrzeżu rzeki Ouse znajdują się ogrody i w jednym z nich stoi pomnik pamięci poległych w I Wojnie Światowej, odsłonięty w 1921 roku. Pomnik przedstawia rycerza, który zwyciężył smoka.

 

W dawnym budynku giełdy zbożowej Bedford znajduje się największy rozrywkowy lokal w mieście, gdzie odbywają się spektakle, spotkania, konferencje i koncerty. W budynku odbywa się do 800 różnych imprez rocznie.

 

Co dwa lata, na początku lipca na brzegu rzeki Ouse odbywa się Bedford River Festival, który jest największym festiwalem w kraju po Notting Hill Carnival. Impreza przyciąga do 250 tysięcy osób i obejmuje koncerty, targi i wiele innych wydarzeń.

 

Innym spektakularnym wydarzeniem w mieście jest międzynarodowy festiwal latawców, który odbywa się corocznie w czerwcu.

 

Jest to bardzo interesujące miejsce dla osób poszukujących pracy w Anglii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij