Wycieczka do Falmouth

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Historia tego miasteczka na południowym wybrzeżu Kornwalii rozpoczeła się od budowy zamku Pendennis, który miał chronić te tereny. Został wzniesiony w pierwszej połowie XVI wieku przez Henryka VIII, na początku XVII wieku w pobliżu zamku wybudowano miasto Falmouth.  Miasto rozrosło się i stało się ważnym portem, który w XIX wieku zasłynął głośnym napadem (skradziono przywiezionej z Brazylii złoty pył na 47 parę tysięcy funtów), w 1863 r. wybudowano w mieście kolej i do miasta zaczęli przyjeżdżać turyści, których strumień został wstrzymany w okresie obu wojen światowych, ale dziś ponownie rozwija się w tym kierunku i hotele Falmouth rzadko są puste, zwlaszcza latem.

 

Główną atrakcją Falmouth jest zamek Pendennis, który został zbudowany jako fort artyleryjski przez Henryka VIII w pobliżu miasta, na początku 1540 r. w celu ochrony wybrzeża przed inwazją ze strony Francji i Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a także do obrony szlaków wodnych ujścia rzeki Fał. Zamek to okrągły donżon z dodatkowymi fortyfikacjami, które zostały przerobione z pojawieniem się hiszpańskiego zagrożenia, brał również aktywny udział w angielskiej wojnie domowej. W 1956 roku został zamknięty, po czym odrementowany i zamieniony w turystyczną atrakcję jako jeden z najlepszych przykładów średniowiecznego wzmocnienia w kraju.

 

Również podczas pobytu w mieście warto wybrać się na spacer do jednego z kościołów: neogotyckiego Wszystkich Świętych z konca XIX wieku,  Świętego Michała i Wszystkich Aniołów powstałego pół wieku wcześniej oraz kościoła Świętego Męczennika Karola I, który znajduje się w centrum miasteczka. Z punktu widzenia turystycznego Falmouth jest miasteczkiem z przepięknymi kamienicami, rozwijającymi się pensjonatami, często z widokiem na morze, z portem jachtowym, z galeriami i klubami sportowymi.

 

W restauracjach  Falmouth można spróbować  tradycyjne kornwalijskie specjały, takie jak klotted -cream czy naleśniki z cukrem i rodzynkami, nie mówiąc już o lokalnych odmianach jabłek, które są wykorzystywane do różnych rodzajów ciast. Z napojów warto spróbować jabłkowy cydr, regionalne gatunki piwa, a także napoje miodowe, serwowane w specjalnych średniowiecznych budynkach.

 

W 2003 roku w Falmouth zostało otwarte Narodowe Muzeum Morskie w Kornwalii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij