Wyjątkowe oceanaria Wielkiej Brytanii

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

SeaLife w Manchesterze pojawił się kilka lat temu. Turyści mogą tutaj zobaczyć  З0 dużych akwariów, w których znajduje się ponad 5000 gatunków zwierząt morskich. Przechodząc przez imponujący szklany tunel, zobaczysz niesamowite ryby, prawdziwe rekiny i płaszczki. B akwarium stale odbywają się fascynujące show: karmienie pingwinów i żółwi (ich grafik można sprawdzić na stronie internetowej) oraz interaktywne poznawcze wykłady dla dzieci. A dorosłych może zainteresować rozrywka dla odważnych: w SeaLife oferują nurkowanie w akwarium z płaszczkami, rybami i ogromnym żółwiem Ernie. Chętnym pracownicy oceanarium dają lekki sprzęt do nurkowania i specjalne przygotowanie nie jest wymagane. Trzeba tylko wziąć ręcznik i kostium kąpielowy. Pracownik nauczy cię poprawnie nurkować, opowie o rybach, pływających wokół, i zrobi pamiątkowe zdjęcie pod wodą.

 

W oceanarium Bournemouth  stworzono system z kilku dużych tematycznych akwariów. Tutaj są strefy poświęcone największym rzekomAmazonii i Gangesu oraz afrykańskim wodnych głębinom. Również przyciągają uwagę niezwykłe żywe ryby w akwarium "Wielka Rafa Koralowa". A kilka lat temu w oceanarium pojawiło się akwarium "Oaza wydry", gdzie żyją azjatyckie wydry – najmniejsze na planecie. Dorośli i dzieci z przyglądają się tym zabawnym i zwinnym zwierzętom. To właśnie tutaj powstała pierwsza na świecie wirtualna "klatka nurka", w której można odbyć interaktywną podróż: obserwować delfiny, rekiny, płaszczki, a nawet dostać się do brzucha wieloryba.

 

Oceanarium Sea life w Londynie mieści się w zabytkowym budynku ratusza przy Westminster bridge, tuż obok Big Bena. Na trzech piętrach stworzono 14 obszarów tematycznych. Główną ekspozycję zajmują strefy Pacyfiku i Atlantyku, a jeszcze ponad 50 akwariów z mieszkańcami rzek, mórz i raf. W kolekcji akwarium zebrano około З50 gatunków wodnych zwierząt z całego świata. Odwiedzający mogą obserwować karmienie ryb, zabawy pingwinów, płaszczki, kraby i rozgwiazdy. Dorośli mogą zająć się ekstremalnym nurkowaniem w zbiorniku, w którym pływają rekiny. Można również z bliska przyjrzeć się krokodylom, zielonym żółwiom morskim, piraniom, meduzom, kalmarom, ośmiornicom i konikom morskim. Należy pamiętać, że dzieci do 16 roku życia mogą zwiedzać oceanarium tylko z rodzicami, i aby nie przegapić ciekawych ekspozycji warto przestudiować plan Londyńskiego oceanarium w głównym holu.

 

Mieszkając w Anglii swój wolny czas można spędzać na wiele sposobów.  Jednym z najbardziej interesujących jest spacer w oceanarium, gdzie można podziwiać wyjątkowe morskie stworzenia.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij