York - perła północnej Anglii

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Oznacza to, że każda podróż do tej części kraju będzie niekompletna bez wizyty w Yorku. Są tu dobre drogi i połączenia kolejowe oraz wiele miejsc noclegowych. York jest również dobrze położony dla każdego rodzaju i liczby jednodniowych wycieczek: wybrzeże jest tylko godzinę jazdy samochodem lub pociągiem (autobus jest dłuższy), a Harrogate, Knarsboro, Ripon i Opactwo Fauntine są również łatwo dostępne. Jeśli jednak masz czas tylko na jedną jednodniową wycieczkę, lepiej udać się do Castle Howard - to klejnot wśród majestatycznych budynków Anglii.

Pociągi przyjeżdżają na dworzec kolejowy w Yorku, który znajduje się tuż za murami miasta, 750 metrów od historycznego centrum. Autobusy National Express i większość innych regionalnych linii autobusowych wysadzają i zabierają pasażerów na Ruggier Street, nieco ponad 200 metrów  na północ od dworca, tuż przed mostem Lendal.

Nie ma takiej możliwości, aby przejść ponad 50 metrów w centrum Yorku i nie natknąć się na pub, herbaciarnię, kawiarnię lub restaurację - Daniel Defoe opisał to jako"obfitość dobrych firm i dobrych rodzin". Wiele miejsc w mieście jest dość staroświeckich, ale są też prawdziwe zabytki - historyczne puby, najlepsza herbaciarnia – Betty ' s i cały kosmos restauracji o dobrej reputacji. Każdego września miasto organizuje największy w Wielkiej Brytanii festiwal żywności i napojów, w ciągu dziesięciu dni odbywają się warsztaty gotowania, kampanie promujące towary i inne wydarzenia.

Rozrywka kulturalna jest obfita i różnorodna, miasto obsługuje kilka teatrów, kin i miejsc, w których wykonuje się muzykę na żywo. Wieczory i koncerty muzyki klasycznej często odbywają się w kościołach miejskich i katedrze w Yorku. O tym, czego można posłuchać, można dowiedzieć się z lokalnej gazety Evening Press i comiesięcznej ulotki What ' s On York.

Słynne gry - "York Mystery Plays"  tradycyjnie odbywają się co cztery lata. Najważniejsze coroczne wydarzenia to York Viking festival, który odbywa się w lutym, a Early Music festival odbywa się w lipcu, jest to prawdopodobnie najlepszy festiwal w swojej dziedzinie w Wielkiej Brytanii. Należy również zauważyć festiwale Rzymskie (Roman) (październik) i świąteczne (Christmas) (grudzień), kiedy odbywa się wiele wydarzeń.

Na Parliament Street, w pobliżu Shambles, znajduje się wiele targowisk ulicznych, które działają przez cały rok, w tym codzienny targ Newgate i farmerski rynek, który działa tylko w ostatni piątek miesiąca. Miłośnicy książek znajdą wszystko, czego chcą w sklepach z antykami i używanymi książkami: Barbican Bookshop (24 Fossgate) i Minster Gate Bookshop w pobliżu High Petergate. York National Book Fair odbywa się co roku we wrześniu – jest to jedno z najlepszych targów książek w Wielkiej Brytanii.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij