York skarb brytyjskiej architektury

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Miasto, które można uznać za prawdziwy zabytek architektury, zawiera wiele ciekawych miejsc, do których na pewno trzeba się udać, jeśli już zdecydowaliśmy się odwiedzić to miasto.

 

Dostać się do Yorku można w ciągu  godziny z Leeds lub w ciągu 3-4 godzin z Manchesteru.

 

Jeśli planujesz przyjechać do Yorku autobusem lub pociągiem to na pewno twojej uwadze nie umknie niezwykły budynek dworca kolejowego, który zaliczany jest do jednych z wielu zabytków architektury tego miasta.

 

Później można pójść do zabytkowego centrum miasta, które znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od dworca kolejowego.

Miasto  wręcz jest wypełnione wąskimi, przytulnymi uliczkami. Wzdłuż drogi stoją budynki, muzea, sklepy, kawiarnie, teatry. Spacerując ulicami Yorku po prostu nie można nie zrobić sobie zdjęcia. Tutaj chce się fotografować wszystko wokół.

 

Głównym symbolem miasta jest katedra York Minster, która budowano  400 lat. Jej budową zajmowało się ponad 7 pokoleń budowniczych i architektów.

 

W odległości 5 minut spacerem od katedry znajduje się galeria sztuki, w której prezentowane są prace znanych angielskich artystów i na pewno okażą się interesujące nie tylko dla koneserów malarstwa.

 

Naprzeciwko galerii można zobaczyć fragment murów obronnych i jeszcze te bramy miasta, przez które York bronił się od nieoczekiwanych najeźdźców i gdzie uroczyście wjeżdżali królowie i arystokraci.

 

Szczególnie polecanym miejscem jest zamek Clifford's. Ponadto w zamku istnieje możliwość wejścia na wieżę. Z wysokości wieży widać całe miasto aż po horyzont.

Zwiedzanie wieży kosztuje około 5 funtów, godziny pracy od 10 do 18.

 

 

Lato i wczesna jesień to najlepszy czas do odwiedzenia Yorku. Jeśli interesujesz się brytyjską architekturą bądź też pracujesz w północnej Anglii, to miasto jest idealne na dwudniową wycieczkę.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij