Zając wielkanocny

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

W tym czasie w Wielkiej Brytanii pojawiają się tulipany, krokusy i żonkile. Szkoły są zamykane na 2 tygodnie. Wielkanoc, tak jak w Polsce, poprzedza niedziela palmowa (Palm Sunday), czyli początek Wielkiego Tygodnia . Rano w Wielki Piątek (ostatni piątek przed Wielkanocą), która w Anglii jest nazywana "Dobrą"- Good Friday, zaczyna się od śniadania, podczas którego serwowane są świeże bułeczki (hot cross buns) — pikantne i puszyste, które mają nacięcia w kształcie krzyża, z rodzynkami, czasami z nadzieniem z kandyzowanych owoców. Istnieje przekonanie, że bułki chronią dom przed złymi duchami i mają właściwości lecznicze. Dlatego kiedyś ludzie mieli w zwyczaju wieszać te bułeczki na sufitach kuchni.
Wielkanoc w Anglii ma oczywiście swoje symbole i tradycje. Każdy widział na sklepowych półkach na przykład zająca wielkanocnego. Okazuje się, że wielkanocny zając symbolizuje obfitość i płodność, ponieważ wszystkim dobrze znana jest jego zdolność do rozmnażania! Jedna z legend o wielkanocnym króliku wiąże się z nazwą angielsko-saskiej bogini wiosny Eostre, która właśnie pojawiała się w towarzystwie pupila z długimi uszami
To królik ukrywa w różnych miejscach pisanki, aby dzieci potem mogły ich szukać. Tak powstała jedna z ulubionych dziecięcych wielkanocnych zabaw. Organizowane są nawet specjalne zawody — poszukiwanie jaj ("Eggstravaganza"), dziecko, które zbierze najwięcej, otrzyma nagrodę. Takie zabawy odbywają się w parkach, restauracjach lub można zorganizować takie polowanie na jajka (Egg hunt) nawet we własnym domu.
Warto pamiętać, że wyjeżdżając do pracy w Anglii mamy szansę nie tylko zarobić więcej niż w Polsce, ale przy okazji dowiedzieć się czego o tradycjach tego różnorodnego kraju.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij