Żelazna Dama brytyjskiej polityki

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Margaret Hilda Roberts urodziła się w rodzinie drobnego handlarza 13 października 1925 roku. Zaskakująco pracowita, już w szkole Margaret otrzymała stypendium za pracowitość. Nic dziwnego, że w Oxfordzie studiowała bezpłatnie i skończyła tę prestiżowa uczelnię z wyróżnieniem otrzymując stopień naukowy w dziedzinie chemii. Wtedy też Thatcher zaczęła interesować się polityką, zajmując się sprawami nie popularnej w tym czasie partii konserwatywnej.

 

Później, Margaret powie, że profesjonalne i osobiste cechy zawdzięcza rodzinie, a w szczególności ojcu. On nie tylko pracował w sklepie, ale był również zastępcą burmistrza i członkiem rady miejskiej. "Nam od małego wpajano poczucie obowiązku w stosunku do rodziny, do kościoła, do sąsiadów.  Na tym opierało się moje życie"– mówiła Thatcher.

 

W 1959 roku 34-letnia Thatcher została członkiem Izby Gmin z ramienia partii konserwatywnej w Londynie i następne dwadzieścia lat pięła się w górę po drabinie partyjnej, zajmując szereg wysokich stanowisk. W 1979 roku postanawia rzucić wyzwanie koledze z partii Edwardowi Hitu, kierującemu partią. I zajmuje jego miejsce. A gdy konserwatyści wygrywają w powszechnych wyborach parlamentarnych Thatcher niemal automatycznie staje się premierem. Pierwszą kobietą w historii Wielkiej Brytanii, który zajmuje to stanowisko. Pełniła tę funkcję prawie 12 lat, Margaret Thatcher, "wybrany dyktator", jak nazwali ją pewnego dnia, zapisała w politycznej historii, nie tylko Wielkiej Brytanii, ale i całego świata.

 

Warunki pracy w Anglii i obecna pozycja Wielkiej Brytanii na świecie na pewno nie były by tak wysokie jeśli by nie reformy i trudne decyzje podjęte przez Żelazną Damę.

 

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij