Care Asistant - kim jest i jak wygląda praca?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Chcesz w najbliższym czasie wyjechać do Anglii, aby w końcu zarabiać przyzwoite pieniądze za codziennie wykonywane obowiązki? Nie masz jednak koncepcji, na jaką pracę zdecydować się? Bez wątpienia, opiekunka osób starszych to bardzo przyszłościowy zawód, który wybiera coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Musisz wiedzieć, że praca w tej branży może odbywać się w różnych charakterach. Jednym z rodzajów jest na przykład Care Assistant. Kim jest taka osoba? Jakie czynności wykonuje na co dzień? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

Kim jest Care Assistant?

Praca w charakterze Care Assistant polega na pomaganiu seniorom (w codziennych czynnościach) w specjalnych domach opieki zlokalizowanych na terenie Wysp Brytyjskich. Agencja pośrednictwa pracy - do której zwrócisz się w kwestii załatwienia tego zajęcia – pomoże Ci we wszelkich formalnościach. To właśnie ta instytucja ma podpisane umowy z poszczególnymi domami opieki i tam kieruje swoich klientów.  

Czym zajmuje się Care Assistant?

Jak już wspomnieliśmy, jest to wykonywanie zajęć w domach opieki. Na co jednak dokładnie przygotować się? Opiekunka osób starszych musi być gotowa do pomocy swoim podopiecznym w wielu codziennych czynnościach. Warto zaznaczyć, że pracuje się albo na zmianie dziennej albo nocnej. Co przede wszystkim należy do obowiązków takich kobiet wykonujących ten zawód? Opiekunka osób starszych musi koniecznie pomóc im wstawać. Oczywiście, w dalszej kolejności następuje mycie i ubieranie się. Każda osoba realizująca konkretne zadania w ramach tej pracy powinna też zadbać o porządek w pokojach swoich podopiecznych. Niektórzy rezydenci takich domów są na tyle chorzy, że niestety nie mogą samodzielnie spożywać posiłków. Wtedy opiekunka osób starszych musi bezwzględnie pomóc im w jedzeniu. W każdym momencie kobieta wykonująca zawód Care Assistant (lub mężczyzna – bo zdarzają się też przedstawiciele tej płci) musi być gotowa, aby zadbać o higienę i maksymalny komfort swoich podopiecznych. Jeśli pogoda na to pozwala, osoby realizujące zadania w ramach Care Assistant powinny pomagać rezydentom w wychodzeniu na świeże powietrze i spacerowanie. W niektórych sytuacjach może zdarzyć się też, że pani pracująca w tym zawodzie będzie poproszona o pomoc przy podaniu leków czy innych medykamentów. Jak widać, lista obowiązków nie jest szczególnie długa. Poza tym, zawsze można liczyć na pomoc innych pracujących osób w domach opieki, które mają doświadczenie i dokładnie wiedzą, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach.

Jakie wymagania powinien spełniać Care Assistant?

Konieczne jest posiadanie ważnego paszportu. Osoba chcąca wykonywać ten zawód musi minimum w stopniu komunikatywnym porozumiewać się w języku angielskim. Jest to też niezbędny warunek. Dobrze byłoby, aby miała również udokumentowane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Ponadto, musi być niekaralna. Oczywiście, powinna być pracowita i rozumieć sytuację osób starszych i często poważnie chorych. Musi wykonywać swoje obowiązki starannie i sumiennie. Prawo jazdy kategorii B będzie dodatkowym atutem.

Dodaj komentarz

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij