#Praca

 • Au Pair na wakacje

  Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, bardzo dużo młodych kobiet zastanawia się, gdzie pracować, aby zarobić dobre pieniądze, a przy okazji miło spędzić ten czas i poznać wielu nowych ludzi. Masz podobne dylematy? W takim razie powinnaś zainteresować się tematem Au Pair. Wiele kobiet, które wykonywało ten zawód – lub dalej to czyni – uważa, że to znakomita praca. Anglia to zaś jedno z tych państw, gdzie z powodzeniem można realizować się w tym charakterze. Czy jednak warto?

 • Care Asistant - kim jest i jak wygląda praca?

  Chcesz w najbliższym czasie wyjechać do Anglii, aby w końcu zarabiać przyzwoite pieniądze za codziennie wykonywane obowiązki? Nie masz jednak koncepcji, na jaką pracę zdecydować się? Bez wątpienia, opiekunka osób starszych to bardzo przyszłościowy zawód, który wybiera coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Musisz wiedzieć, że praca w tej branży może odbywać się w różnych charakterach. Jednym z rodzajów jest na przykład Care Assistant. Kim jest taka osoba? Jakie czynności wykonuje na co dzień? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

 • Co trzeba umieć żeby zostać Au Pair?

  Praca w charakterze Au Pair to jeden z coraz częściej wybieranych zawodów przez młode Polki. Nie może być to jednak dla nikogo zaskakujące. Korzyści jest bardzo dużo, dlatego tak wiele kobiet chce pracować w charakterze opiekunki. Anglia jest jednym z częściej wybieranych państw, ponieważ wykonywanie zajęć w tym konkretnym kraju stwarza bardzo duże możliwości. W końcu, taka praca za granicą daje szanse na perfekcyjne poznanie języka obcego i zarobienie sporej ilości pieniędzy. To jednak nie wszystko. Au Pair ma możliwość poznać nową kulturę i obyczaje. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba? Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby móc wykonywać zajęcia w tym właśnie zawodzie?

 • Czego można nauczyć się pracując jako opiekunka?

  Opiekunki do osób starszych to coraz częściej wybierany zawód przez Polki, które zdecydowały się wyjechać do Anglii. Ma on bardzo dużo zalet i ta tendencja na pewno nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. W końcu, chodzi nie tylko o znakomite wynagrodzenie, które pozwala zapewnić sobie spokojną przyszłość. To też szereg innych rzeczy, których możesz nauczyć się wykonując codziennie tę pracę.

 • Czy wyjazd do Anglii to decyzja na całe życie?

  Wielu naszych rodaków zdecydowało się wyjechać za lepszym życiem do Anglii. W tym gronie jestem też ja. Przebywam w Londynie już kilka wiosen i wiem co nieco o życiu tutaj panującym. Przed wyjazdem zawsze zastanawiałem się czy ta decyzja wpłynie na całe moje życie. Przeczytajcie moje spostrzeżenia pod tym kątem i podzielcie się w komentarzach także swoimi.

 • Domiciliary care - co kryje się pod takim stanowiskiem?

  Coraz więcej kobiet decyduje się na wyjazd za granicę. Oczywiście, interesuje ich godziwa praca. Anglia to zaś kraj, który daje w tym aspekcie wiele możliwości. Panie posiadające odpowiednie umiejętności mogą wykonywać zadania na przykład w charakterze opiekunki osób starszych. Wiąże się to nie tylko z wysokimi zarobkami, ale również z okazją na poznanie nowego państwa, ludzi czy panującej tam kultury. Ostatnio coraz popularniejszym zawodem staje się opiekunka środowiskowa (domiciliary care). Na czym polega wykonywanie zadań w tej roli oraz kto może ubiegać się o takie stanowisko?

 • Jak nawiązywać znajomości w pracy?

  Każda osoba, która wyjeżdża za granicę chce, aby praca w Anglii od zaraz była przyjemna. Wykonywanie obowiązków w miłej atmosferze jest bardzo ważne. Agencja pośrednictwa pracy stwarza nam możliwość jej podjęcia, ale nie sprawi, że od razu wszyscy będą nas witać – w nowym miejscu – bukietem róż i czekoladkami. Sporo zależy nie tylko od nas samych, ale także od współpracowników, z którymi na co dzień wykonujemy określone zadania. Jeśli Ty też zastanawiasz się, jak odpowiednio nawiązywać kontakty z nowo poznanymi osobami, to przeczytaj poniższy tekst, w którym udzielamy kilku pomocnych rad.

 • Jak poradzić sobie na rozmowie w Agencji Pośrednictwa Pracy?

  Rozmowa kwalifikacyjna to zawsze stresujący moment w życiu kandydata ubiegającego się o posadę. Stres potęguje jeszcze fakt, że dana rozmowa ma się odbyć w języku angielskim. Dla jednych to chleb powszedni. Co jednak z osobami, które nie czują się dobrze w rozmowach w języku obcym? Warto zasięgnąć kilku dodatkowych lekcji. Może dzięki temu przekonamy do siebie pracodawcę.

 • Jak zaoszczędzić pieniądze w Anglii?

  Dla wielu osób praca za granicą to szansa na zdecydowanie lepsze zarobki. Przekonały się o tym choćby opiekunki osób starszych czy Au Pair. Niektórzy obawiają się jednak, że życie w Wielkiej Brytanii jest bardzo drogie i tak naprawdę z zarobionych pieniędzy niewiele zostanie. Nie jest to prawdą, a dodatkowo można korzystać ze sprawdzonych sposobów na oszczędzanie, dzięki którym zgromadzonej gotówki będzie jeszcze więcej.

 • Jest taki numer, bez którego nie możesz pracować w Anglii

  National Insurance Number, zwany również NIN, bo o nim właśnie mowa, to unikalny dla każdego numer ubezpieczenia społecznego, bez którego nikt na Wyspach Brytyjskich nie dostanie legalnie możliwości pracy.

 • Kim jest opiekunka środowiskowa?

  W dzisiejszym artykule zajmiemy się charakterystyką zawodu opiekunki środowiskowej, który jest coraz popularniejszy. Kim dokładnie jest taka osoba? Czym zajmuje się wykonując codzienne obowiązki? Jakie są najważniejsze zalety tego zawodu? O tym wszystkim dowiesz się z naszego wpisu.

 • Kim jest Support Worker?

  Chcecie w najbliższym czasie wyjechać na Wyspy Brytyjskie w celach zarobkowych? Na taki krok decyduje się coraz więcej Polaków, ponieważ praca za granicą to szansa nie tylko na bardzo duże zarobki. To też niepowtarzalna okazja, aby przeżyć wspaniałą przygodę i poznać wiele interesujących osób. Nic więc dziwnego, że tak spora ilość obywateli naszego kraju wyjeżdża do Anglii. Macie podobne plany, lecz nie wiecie, na jaką pracę zdecydować się? Może zainteresuje Was oferta wykonywania zadań w charakterze Support Workera. Na czym polega ta praca? Jakie trzeba spełnić wymagania? Na jakie korzyści może liczyć osoba, która zdecyduje się na to stanowisko? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego wpisu.

 • Które dokumenty warto przetłumaczyć, by nie mieć problemów w poszukiwaniu pracy w Wielkiej Brytanii?

  Staranie się o pracę za granicą wymaga od nas przygotowania. Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest bardzo atrakcyjny dla Polaków, z tego względu tak duża część naszych rodaków wybiera ten kraj, jako miejsce życia. Narodowy Urząd Statystyczny w Wielkiej Brytanii podał, że w roku 2014 przybyło na wyspy 35 tysięcy obywateli naszego kraju. Część z nich będzie szukać pracy. Warto wiedzieć, jakie dokumenty są potrzebne i jakie warto przetłumaczyć.

 • Na jaką pracę można liczyć, mając wyższe wykształcenie?

  Wyjazd do Anglii to dla wielu osób jedyna szansa na znalezienie pracy. Wyspy jawią się Polakom jako istny raj. Okazuje się, że na pracę mogą liczyć tutaj nie tylko osoby bez wykształcenie, ale również ci, którzy mają za sobą studia wyższe. Jaką pracę mogą podjąć? Co Anglia ma im do zaoferowania?

 • Opiekunka LIVE IN CARE - wady i zalety

  Niektórzy uważają, że wykonywanie zadań w roli opiekunki do osób starszych to ciężka praca. Anglia to jednak państwo, w którym naprawdę warto to robić. Można nie tylko solidnie wzbogacić się, ale też poznać nową kulturę i obyczaje Brytyjczyków. Wiele kobiet decyduje się na pracę w roli Live in Care i generalnie są zadowolone. Masz zamiar w najbliższym czasie też spróbować się w tym zawodzie? W takim razie powinnaś poznać największe wady i zalety.

 • Pierwsza praca w Anglii

  Interesuje Cię praca za granicą? Marzysz o lepszym i bardziej komfortowym życiu? Podobne pytania zadawało już sobie bardzo wiele kobiet. Panie te w końcu zdecydowały się wyjechać i godziwie zarabiać. Ty też masz na to szansę. Wystarczy tylko, że postawisz na zawód, który stworzy Ci taką możliwość, a Twoja pierwsza praca w Anglii pozwoli Ci nie tylko otrzymywać wysokie wynagrodzenie, ale też nabyć inne umiejętności oraz poznać wartościowe osoby.

 • Praca dla osób starszych - warto?

  Emigracja do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych, choć ostatnio nieco ograniczona przez kryzys, cieszy się nadal dużą popularnością. Kilka – kilkanaście lat temu Polacy masowo wyjeżdżali do Anglii. Byli to w zasadzie tylko ludzie młodzi, silni, gotowi pracować bardzo dużo za stosunkowo małe (jak na brytyjskie warunki) wynagrodzenie. Dziś tamtejszy rynek pracy nieco się uspokoił i coraz częściej otwiera drzwi polskim emerytom.

 • Praca w Anglii a kontakt z rodziną

  Interesuje Was praca za granicą w Anglii w charakterze opiekunki do osób starszych czy Au Pair? To świetna decyzja, ponieważ macie szansę na bardzo duże wynagrodzenie i poznanie nowego kraju. Boicie się jednak, że Wasz kontakt z rodziną będzie utrudniony? Obawy są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ dobrodziejstwa XXI wieku sprawiają, że nawet będąc setki kilometrów od własnego miejsca zamieszkania, można bez żadnych problemów kontaktować się z najbliższymi.

 • Urlop chorobowy w Anglii

  W ciągu ostatnich kilku lat spora część Polaków zdecydowała się na wyjazd do Anglii. Mimo tego, że największa fala emigracji już minęła nadal nie brakuje osób, które właśnie na Wyspach upatrują swojego szczęścia i powodzenia. Przed wyjazdem warto poznać obowiązujące osoby pracujące w Anglii zasady. Do tych najbardziej istotnych zalicza się zagadnienia dotyczące urlopu chorobowego.

 • Urlop w Wielkiej Brytanii - co musisz wiedzieć o przysługujących Ci prawach?

  Rok rocznie tysiące Polaków wyjeżdżają na Wyspy w poszukiwaniu lepszej pracy i wynagrodzenia. Wiele zostaje tam na stałe. Warto znać swoje prawa i wiedzieć, jak ubiegać się o urlop, oraz ile dni urlopowych nam przysługuje. W końcu nieznajomość prawa szkodzi, a wypoczęty pracownik to wydajniejszy pracownik.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij